Interjeras su istorija – N. Skrudupaitės namuose prabangios klasikos įspūdį kuria net jungikliai

Aistringa keliautoja ir televizijos žurnalistė Neringa Skrudupaitė mėgsta ne tik įsimintinas keliones, tačiau ir įsimintiną, laikui nepavaldų interjerą. Savo namams ji pasirinko klasikinį, tačiau ryškų stilių ir jame pritaikė bendrovės „Jung“ gaminamus jungiklius – svetainėje jie išnyko, kad nedrumstų šeimininkų ramybės, kituose kambariuose – sublizgėjo, tarsi norėdami konkuruoti su kosmetinio staliuko detalėmis. Kol kas N.Skrudupaitė žurnalistams gali parodyti tik interjero trupinius – nes, jos teigimu, remontas yra tarsi amžinasis variklis – niekada nesustoja.
Neringa Skrudupaitė ir jos namų interjero detalė
Neringa Skrudupaitė ir jos namų interjero detalė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Man patinka kaprizingi, ekscentriški interjerai. Klasika, neįsprausta į tam tikrus rėmus, su ryškiu prancūzišku prieskoniu. Vertinu, kai klasikiniame interjere yra ir šiek tiek atsainumo. Klasikiniu vadinu laikui ir madai nepavaldų interjerą, kuris vienodai aktualus ir po 30-ties metų. Kaip filmas – jei geras, toks ir lieka dešimtmečius. Pažiūrėkite Belle epoque interjerus, jie sukurti daugiau kaip prieš šimtmetį, bet nieko gražesnio nesu mačiusi. Iš jų paimkite vieną sietyną ir pakabinkite kokioje nors erdvėje -suskambės visas interjeras. Tai ir vadinu laiko neįveikiama mada“, – sako N. Skrudupaitė.

Išmaniąsias technologijas paliko kitam kartui

Koks būtų tobuliausias jos įsivaizduojamas interjeras? Moteris sako, kad tokį gautume sudėję Rose Cumming, Christian Lacroix, Coco Chanel interjerų elementus į vieną ir padalinę iš trijų. Žurnalistės nuomone, interjeras turi pasakoti tam tikrą istoriją.

„O remontas... tai panašu į amžiną variklį (Perpetum mobile), jis niekada nesibaigia, todėl vis dar nėra ką parodyti nuotraukose“, – prisipažįsta pašnekovė.

Kuriant vieningą interjero stilių, jai padėjo skirtingų spalvų jungikliai. N. Skrudupaitės teigimu, kiekviena maža detalė interjere kuria visumą ir bendrą nuotaiką – ar tai būtų užuolaidų karnizas, durų rankena ar šviesos jungiklis.

„Tai jau antras mūsų interjeras, kuriame rinkomės būtent „Jung“ jungiklius. Ateini, pamatai skirtingus modelius, iš kurių gali išsirinkti kelis tinkančius – ir valio! Jie – lakoniški, elegantiški, o visų svarbiausia – patvarūs. Per dešimt metų neteko keisti nė vieno. Be to labai svarbu, kad buvo reikiamų spalvų paletė. Patogūs ir tie su šviesele viduje, kad tamsoje būtų matomi, bet šiuo atveju aš buvau konservatyvi. Kodėl ne išmanūs jungikliai? Mėgstu apšvietimą pagal nuotaiką, bet, pagalvojau – tebūnie šį kartą senoviškai“, – sako televizijos žurnalistė.

Funkcijų daugiau, o išvaizda – klasikinė

Kai kuriose erdvėse N.Skrudupaitei užteko klasikinių baltų jungiklių.
„Rinktis buvo paprasta. Klasikiniai keturkampiai jungiklių rėmeliai, kurie tarsi išnyksta sienoje. Leidžiu dominuoti durims, medinėms grindims, bet jungiklius pradanginu, – pasakojo N.Skrudupaitė. – Man jie – dešimt balų, nes tokia griežta forma tinka ir prie klasikos ir prie modernaus interjero, pavyzdžiui, betoninės sienos. Turime daug šviesos šaltinių, tad išgelbėjo dviejų klavišų jungikliai, pareikalavę mažiau vietos ant sienos. Taip pat patiko, kad reguliuojamo srauto šviesos jungiklis niekuo nesiskiria nuo įprasto ir vos keliais paspaudimais galima sureguliuoti šviesos intensyvumą. Nesu besisukančių ratukų gerbėja.“

Tačiau balta jungiklių spalva dominavo tik svetainėje. Kitose erdvėse, kaip sako N. Skrudupaitė, ji „leido sau paflirtuoti su spalvomis“.

„Auksiniai jungikliai, jei tik dera, man šmaikštu. Dominuojantys augalų motyvai ir sodrių spalvų sienos leido pažaisti. Tik geriausia yra iš anksto žinoti durų apvadų plotį, nes uždėjus platesnius apvadus, jungikliai atsidūrė kiek per arti“, – vieną iš remonto metu nutikusių klaidų prisimena pašnekovė.

Kaip nesuklysti derinant jungiklius prie sienų?

Ką moteris patartų norintiems paeksperimentuoti su spalvotais jungikliais?
„Mano patarimas renkantis jungiklius – nukeliauti į parduotuvę su tapeto atraiža, o jei sienos dažomos, paprašyti meistrų ant nedidelio gipskartonio gabalo užtepti dažų. Taip bus daug aiškiau, kas tinka. Jei sienos sodrios, kodėl nepaieškoti spalvos atitikmens? Tačiau, jei kyla dvejonių, saugiausias variantas yra balti ar juodi jungikliai. Nors man labiau prie širdies – nematomi, nepastebimi jungikliai, tačiau jei interjeras super lakoniškas, jungikliai gali tapti įdomesniu akcentu“,– patarė televizijos žurnalistė.

Pasak jungiklių ir protingų namų sistemų centro „Jung Vilnius“ technikos direktoriaus Artūro Kriukovo, šviesos jungiklių išvaizdą galima pagyvinti ir prie jų priderinus kitokios išvaizdos rėmėlius.

„Svarbiausia, kad atitiktų forma, o jungiklis ir aplink jį esantis rėmėlis gali skirtis spalva, medžiaga, iš kurios yra pagaminti. Pavyzdžiui, jungiklis gali būti baltas, o jo rėmėlis – juodas arba atvirkščiai. Taip pat jungiklis gali būti pagamintas iš plastiko ir įkomponuotas į stiklinį rėmelį“, galimus variantus vardija A. Kriukovas.

Jo teigimu, dar daugiau individualumo interjerui ir improvizacijos laisvės jį kuriant gali suteikti „Jung“ internetinio įrankio pagalba dekoruoti jungikliai, kištukiniai lizdai, išmanūs valdikliai ir kiti prietaisai.

„Šviesos jungikliai interjere atlieka ne tik funkcinį, bet ir estetinį vaidmenį. O pasitelkus grafinį įrankį galima ant jungiklio nesunkiai perkelti norimą piešinį, nuotrauką ar grafinį simbolį ir taip savo namams susikurti visiškai orginalius, vienetinius, jungiklius“, aiškina A. Kriukovas.

Televizijos žurnalistė Neringa Skrudupaitė kuriant savo namus pataria rinktis tai, kas patinka akiai ir patogu rankai – visuomet priminkite sau, kad namuose gyvens ne kas kitas, o jūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai