Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos baldų gamintojai: eksporto geografijos plėtrą garantuoja kokybė

Nors per daugelį metų nusistovėjusios baldų pramonės eksporto rinkos nesikeičia ir daugiausia lietuviškų baldų eksportuojama į Švediją, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, eksporto apimtys toliau didėja, o geografija vis sparčiau plečiasi už Europos Sąjungos (ES) ribų.
Paroda „Baldai 2016“
Paroda „Baldai 2016“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Mūsų šalies baldų gamintojai tvirtina, kad kokybė vis dar madinga, todėl kiekvienas baldų gamintojas gali sulaukti sėkmės užsienyje.

Randa erdvės ir Skandinavijoje, ir Lenkijoje

Pasak įmonės „Super prekyba“ direktoriaus Valentino Jaruševičiaus, baldų eksporto tendencijos pozityvios, o lietuviškos produkcijos pardavimų apimtys užsienyje linkę augti ir toliau.

„ES rinkos vis labiau atsiveria lietuviškų baldų gamintojams. Mūsų įmonės pavyzdys rodo, kad vis dar įmanoma prasibrauti net ir į Skandinavijos rinką. Tai jau didelis žingsnis. Optimistiškai nuteikia ir tai, kad eksporto augimą galima pastebėti ir šalyse už ES ribų“, – teigia V. Jaruševičius.

Pasak jo, tarp tokių valstybių, į kurias pastaruoju metu eksportuojama daugiausia, galima būtų išskirti kaimyninę Lenkiją.

„Su Lenkijos gamintojais konkuruoti nėra lengva, tačiau tikrai įmanoma. Baldų pramonėje, o ypatingai minkštų baldų pramonėje, labai aktualus darbo jėgos kainos faktorius. Šiuo metu Lietuvoje atlyginimai vis dar yra šiek tiek mažesni negu Lenkijoje, ir tai viena iš sąlygų, kuri lietuviškų baldų gamintojams konkurencinėje kovoje suteikia pranašumą“, – teigia jis.

V. Jaruševičiaus teigimu, ES šalyse su lietuviškais baldais daugiausia konkuruoja Lenkijos, Rumunijos, Vengrijos, Italijos gamintojai.

„Lietuvos koziris baldų pramonėje Europos mastu yra tai, jog mūsų gamintojai ir baldai yra gerai žinomi ir itin vertinami būtent dėl kokybės“, – įsitikinęs „Super Prekyba“ vadovas.

Eksportas gerokai sparčiau augo į ne ES rinkas

Baldų sektoriaus apžvalgą parengusios „Versli Lietuva“ vyriausiasis analitikas Vadimas Ivanovas taip pat tvirtina, kad baldų eksporto geografija plečiasi.

„70 proc. šalies baldų sektoriaus pajamų uždirbama eksporto rinkose. Švedija, Jungtinė Karalystė ir Vokietija 2016 m. buvo trys didžiausios eksporto rinkos Lietuvos baldų gamybos sektoriui. Tiesa, 2017 m. jau buvo stebimos teigiamos tendencijos, kurios signalizuoja intensyvesnio eksporto rinkų diversifikavimo proceso pradžią“, – sako analitikas.

Anot jo, baldų eksportas gerokai sparčiau augo į ne ES rinkas.

„Pavyzdžiui 2017 m. II ketvirtyje baldų eksportas į JAV rinką per metus didėjo beveik 31 proc. Ir, žinoma, teigiama tendencija yra tai, kad eksporto augimas 2017 m. yra sąlygotas eksporto apimčių, o ne kainų, augimo“, – įsitikinęs V. Ivanovas.

Spalio 5-8 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje kasmetinėje parodoje „Baldai“ Lietuvos gamintojai bei eksportuotojai ne tik pristatys naujausias kolekcijas ir sprendimus, bet spalio 5 d. taip pat turės galimybę dalyvauti „Versli Lietuva“ rengiamoje konferencijoje. Konferencijos tikslas – didinti Lietuvos baldų sektoriaus įmonių kompetencijas eksporto srityje, suteikiant tikslingą informaciją apie tinkamą pasiruošimą eksportui, patekimo į užsienio rinkas būdus, analitinę informaciją.

Eksportui koją kiša neprognozuojamumas

Parodoje „Baldai“ savo produkciją pristatysiančios įmonės „DoBaldai“ vadovas Donatas Sviokla pastebi, jog net siūlant kokybiškesnę produkciją, ne visuomet yra lengva ją eksportuoti.

„Šiuo metu produkciją vežame daugiausia į Ukrainą ir Lenkiją. Eksportas į ES šalis vyksta sklandžiai, tačiau bandant gabenti produkciją už ES ribų – susiduriame su verslą apsunkinančiais trikdžiais“, – teigia jis.

Pasak D. Svioklos, situaciją dažniausiai apsunkina ilgos bei sudėtingos biurokratinės procedūros, nuo kurių tiesiogiai priklauso produktų pristatymo terminai. Jis pastebi, kad jog su užsienio šalių muitinėmis pasitaiko įvairių problemų, kurių Šengeno erdvėje dėl laisvo prekių judėjimo jau seniai nebelikę.

„Esame susidūrę ir su korupcija, ypač Ukrainos muitinėse. Kartais lyg niekur nieko sulaiko sunkvežimį, nors su juo viskas gerai ir dokumentai tvarkingi, bet niekur neskuba, tarsi laukia kažkokio mūsų žingsnio. Tokių dalykų numatyti neįmanoma, o laikas bus prarastas“, – teigia jis.

Spalio 5-8 d. parodoje „Baldai“ bus aptariamos kitos baldų rinkos dalyviams aktualios temos, demonstruojamos baldų ir medienos pramonės technologijos ir įrengimai, apdailos medžiagos ir priemonės. Paroda „Baldai“ vyks parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais