„Pats pastato fasadas išskirtinis, dekoruotas mažomis juodomis ir baltomis plytelėmis. Šis sprendimas ypač žavi. Tai nuostabus architektų kūrinys. Interjere tęsiama ta pati stilistika – klasikos ir modernumo dermė. Negana to, bute atsiranda šiek tiek urbanistikos elementų: jų yra ir pastato išorėje. Neverta pamiršti ir lokacijos: juk Vilnius – vienas labiausiai urbanizacijos paveiktų miestų Lietuvoje“, – pasakoja dizainerė.
Pagrindinis buto savininkų pageidavimas – funkcionalus patalpų išdėstymas ir patogus daiktų sandėliavimas. Visos sienos ir reikalingos nišos buvo planuojamos iš anksto, visiškai tuščioje buveinėje, tad patalpos išdėstytos patogiai, o daiktų laikyklos neužima daug vietos ir yra visiškai paslėptos. Projektuojant mažas erdves, svarbu apgalvoti kiekvieną centimetrą ir kiekvienam numatomam objektui skirti tik tiek vietos, kiek jam tikrai būtina. Todėl virtuvė, spintos ir miegamojo naktiniai staleliai buvo gaminami specialiai šiam projektui. Pagal užsakymą sukurti baldai padėjo išlaikyti vientisą būsto stilistiką.
Gausūs veidrodžių atspindžiai – tai dar vienas būdas vizualiai praplėsti nedidelio būsto ribas. Kartu su šviesiomis sienomis jie leidžia šviesai sklisti patalpoje nevaržomai tol, kol jos nesustabdo tamsiai pilka, modernios klasikos stiliumi įrengta virtuvė. Nors ir nedidelė, tačiau suprojektuota taip, kad joje tilptų visi būtiniausi buitiniai prietaisai ir įrankiai. Veidrodžio sienelė praplečia marmurinio stalviršio ribas ir padaro virtuvę didesnę, nei ji yra iš tikrųjų, o marmurui suteikia dar daugiau svarbos, atskleidžia jo rafinuotumą ir sąsajas su klasikinio interjero kūrimo procesu.
Subtilios prabangos jausmą, elegancijos prieskonį šiam interjerui suteikia ne tik marmuro interpretacijos ar tonuoti, tarsi nuo laiko patamsėję veidrodžiai, bet ir prancūziška eglute sudėtas grindų parketas bei sienų lipdiniai – dekoratyvios apdailos juostos, proporcingai priderintos prie durų įsprūdų. Patalpos pagyvinamos spalvomis, todėl nebijoma sienų dažyti pilkšvai ir net sodriai mėlynai. Kad interjeras atrodytų neperkrautas ir šiuolaikiškas, dekoratyvios detalės naudojamos labai atsargiai ir minimaliai. Čia pastebimos vos kelios atviros lentynos: jos skirtos nedideliems puošybos elementams. Kruopščiai parinktų proporcijų baldai neužgožia nedidelės erdvės. Svetainės zonoje ryškiausiu akcentu tampa ryški rausva sofa su aukštomis kojelėmis, kuri su kitomis aplinkoje esančiomis spalvomis bei faktūromis kuria pakilią nuotaiką.
Bute regimi trys apšvietimo scenarijai: „Pirmąja apšvietimo scena bendrai apšviečiamos patalpos. Ji sukuriama beveik nepastebimais į lubas įmontuotais šviestuvais. Antroji apšvietimo scena – paslėptos LED juostos. Jos skirtos jaukumui sukurti, tinka romantiškam vakarojimui. Trečioji – tai dekoratyvūs šviestuvai – maloni interjero detalė, nebūtinai atliekanti pagrindinio apšvietimo funkciją. Kabamieji šviestuvai čia labiau tarnauja kaip estetinis interjero vienetas. Projektuojant apšvietimą, nevalia atsisakyti nė vieno scenarijaus. Galimos skirtingos funkcijos kuria skirtingą nuotaiką“, – teigia projekto autorė.
Nedidelis, tačiau rafinuotumo ir aristokratiško praeities žavesio kupinas butas. Čia šiuolaikinio būsto tendencijų atspindžiai atgimsta drauge su įsimintinais ir estetiškais klasikos inkliuzais. Patogumas ir išskirtinumas tampa vizitine šio interjero kortele: ji garantuoja malonias atostogų akimirkas, persmelktas istorinių vaizdų, pastebimų ne tik pro langus, bet vos tik įžengus pro duris.
Interjero autorė Eglė Prunskaitė-Braziulė, architektūros ir interjero studija „Prusta“.