„Nacionalinis interjero konkursas“ 2020: dizaineriai kurs stilingus patrauklios kainos interjerus

„Nacionalinis interjero konkursas“ skelbia startą – 16 dizainerių varžysis jau tradiciniu tapusiame renginyje. Per artimiausią pusmetį Vilniuje bus įrengti 6 butai dviejose „Hanner“ gyvenvietėse – „Centro rezidencija“ ir „Renesansas“. Juos įrengs į konkurso finalą patekę kūrėjai.
Dizaineriai, dalyvaujantys „Nacionaliniame interjero konkurse“
Dizaineriai, dalyvaujantys „Nacionaliniame interjero konkurse“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kiekvienas iš dizainerių turės parengti vizualizacijas vienam iš projektų butų, o 6 geriausios idėjos bus išpildytos. Kokius butus teks įrenginėti dizaineriams, paaiškėjo pirmąją rugsėjo savaitę.

Konkurso tikslas – sujungti estetiką, funkcionalumą ir patrauklią kainą

„Nacionalinis interjero konkursas“ vyksta ketvirtą kartą, jis pradėtas rengti nuo 2016-ųjų. Konkurso misija – sukurti interjerus, kurie būtų ne tik estetiški, bet ir prieinamos kainos. Neretai panašiuose konkursuose laimi interjerai, kurie yra aukštos, retam lietuviui prieinamos kainos. „Hanner“ nusprendė parodyti, kad stilingi namai nebūtinai turi būti brangūs“, – 15min sakė „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Avulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Avulis

„Nacionaliniame interjero konkurse“ per pusantro mėnesio kiekvienas iš 16 dizainerių turės parengti buto interjero projektą su vizualizacijomis. Už labiausiai patikusias galės balsuoti ir 15min skaitytojai. Vėliau 6 į finalą patekę butai bus įrengti iki kitų metų pavasario.

Dizaineriai įrengs 3 butus „Hanner“ vystomame „Renesanso“ projekte Senamiestyje. Butai išsiskiria aukštomis, iki 5 metrų aukščio lubomis, didžiuliais mediniais langais ir stoglangiais, turi balkonus ir lodžijas, mansardas.

Tuo metu „Centro rezidencija“ atspindi modernų gyvenimą miesto centre. 8 namų gyvenvietė šalia Neries krantinės išsiskiria patrauklia vieta, kokybe.

Dizaineriai džiaugėsi netipiškais Senamiesčio „Renesanso“ butais

Traukdami butus dizaineriai neslėpė – daugeliui „Renesanso“ projektas atrodo kūrybiškai patrauklesnis, čia neva daugiau erdvės eksperimentuoti, būstai – nestandartiniai, tenka labiau pasukti galvą ir pritaikyti originalesnius sprendimus. Tačiau buvo ir tokių, kurie laikė kumščius, norėdami, jog sėkmė lemtų įrenginėti šiuolaikišką būstą Vilniaus centre, „Centro rezidencijoje“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Nacionalinio interjero konkurso“ atidarymas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Nacionalinio interjero konkurso“ atidarymas

Butą Senamiestyje išsitraukė 2018 metų konkurso laimėtoja Jurgita Ambraškaitė. „Jau turiu viziją. Labai norėjau ištraukti „Renesanso“ projektą, esu patenkinta. Dabar didžiausias iššūkis – sutilpti į biudžetą. Nors pažiūrėjusi į būsto planą galiu pasakyti – lengva nebus. Objektas gana sudėtingas, todėl teks sugalvoti sprendimus, kaip padaryti, kad gyventi čia būtų patogu, ergonomiška ir jauku“, – sakė J.Ambraškaitė.

Dizainerė prasitarė 50 kv. metrų interjere planuojanti derinti skirtingus stilius, žaisti spalvomis, faktūromis. „Klasika man labai patinka, bet noriu miksuoti. Šiek tiek nutolsiu ir nuo šiuolaikinio skandinaviško minimalizmo, tačiau per daug nesiautėsiu. Bus tikrai įdomu“, – linksmai komentavo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgita Ambraškaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgita Ambraškaitė

Apie klasiką interjere galvoja ir dizainerė Agnė Kisielienė, ji taip pat įrenginės nedidelį, 39 kv. metrų butą sostinės senamiestyje. „Išsitraukiau „Renesansą“, nors labiau norėjau buto centre. Šiek tiek baugina idėja, kaip reikės sutalpinti viską į mažą erdvę, kaip butą paversti funkcionaliu, manau, kad moderniame interjere tą padaryti paprasčiau. Kita vertus, bus dar įdomiau – teks pasukti galvą, kaip mažos erdvės dar labiau nesumažinti, o naudojamomis medžiagomis perteikti renesanso dvasią“, – sakė dizainerė.

Ji konkurse taip pat ne naujokė, A.Kisielienė dar 2017-aisiais pateko į finalą ir užėmė trečią vietą. „Labai smagu, kad čia galima išreikšti net pačias netikėčiausias idėjas, kurių niekas neriboja. Savo interjeruose visuomet mėgstu panaudoti ryškesnius akcentus. Ir nors lietuviai šiek tiek prisibijo drąsesnių spalvų, manau, kad akcentą įvesiu. Kita vertus, mano tikslas, kad spalviškai butas būtų šviesus – taip jis atrodys erdvesnis“, – pasakojo dizainerė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agnė Kisielienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agnė Kisielienė

Konkurso dalyvei rugsėjį gims ir atžala, ir interjero idėjos

Rezultatu liko patenkinta ir dar viena konkurso senbuvė, optimizmo ir avantiūrizmo nestokojanti Neringa Lukševičiūtė. Rugsėjį jai turi gimti ne tik idėjos interjerui, bet ir atžala, todėl kūrėjai imtis šio projekto – dvigubas iššūkis.

„Man patinka sunkios užduotys – nestandartiniai, apleisti pastatai, net negyvenamos patalpos, kai tenka paversti jas gyvenamomis. Kuo daugiau iššūkių, kuo daugiau apribojimų, tuo įdomiau nei gauti paprastą planą. Pagal planą matau, kad mano projekte bus laiptai – teks ką nors įdomaus pagalvoti“, – pasakojo N.Lukševičiūtė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Neringa Lukševičiūtė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Neringa Lukševičiūtė

Dizainerė įsitikinusi, kad moderni klasika niekuomet nesitraukia iš mados, todėl tokio stiliaus interjerai visuomet bus populiarūs. Kita vertus, ji sutinka su kolegų išsakyta nuomone – naujakuriams svarbiausia funkcionalumas.

„Nežinau, kaip čia viskas bus – gimdysim, braižysim, ne pirmas kartas. Kiekvieno vaiko atėjimas ir į kūrybą įneša savitą energiją, todėl šiandien dar sunku pasakyti, kaip atrodys galutinis rezultatas, viskas taps aiškiau, kai prisėsiu prie kompiuterio. Esu atrakcijų mėgėja, visada sakau „taip“ įdomiems sprendimams“, – tikino ji.

Jos užduotis – sukurti interjerą 50 kv. metrų erdvei. Kūrėja juokiasi, tokios kvadratūros plotas senamiestyje gyventi su vaikais veikiausiai per mažas, todėl ji orientuosis į porai skirtus interjero sprendimus.

Dizainerių idėjoms įtaką daro net suvaržymai dėl viruso

„Centro rezidencijos“ butą išsitraukusi dizainerė Kristina Grybaitė taip pat kupina idėjų. Dizainerė sako jau svarstanti apie ryškų, kelionių dvasia alsuojantį modernų butą centre, jai teks įrenginėti vieną šiuolaikinių būstų.

„Norėjau „Renesanso“, aukštų lubų, nišų, arkų, mano arkliukas – klasika, centras man – neįdomu. Todėl jau svarstau, kad reiks įvesti kokios egzotikos, jau dabar kyla mintys apie keliones. Kadangi korona sustabdė tolimuosius skrydžius, svarstau panaudoti Afrikos motyvus, nepabijoti ryškesnių spalvų, noriu, kad interjeras alsuotų tuo, ko negalime gauti po kaukėmis“, – pasakojo dizainerė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kristina Grybaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kristina Grybaitė

Pasak jos, Lietuvių butuose dažnai trūksta spalvų, nėra charakterio, butai tampa daugmaž vienodi, todėl ji savo interjeruose siekia išskirtinumo. „Spalvos, įdomios faktūros, formos – visa tai padeda sukurti savitumą, kuris, tikiuosi, atitiks klientų lūkesčius. Džiaugiuosi, kad šiame konkurse turėsiu daug saviraiškos“, – kalbėjo dizainerė.

K.Grybaitė yra 2016-ųjų konkurso nugalėtoja, tuomet gavusi daugiausia tautos balsų už klasikinį interjerą su provanso prieskoniu. 2017-aisias taip pat buvo arti pergalės – liko antroje vietoje.

„Nacionaliniame interjero konkurse“ kūrėjai projektų vizualizacijas turės pateikti po šešių savaičių 15min portale. Vertinimo komisija – Lietuvos žmonės. Išrinkus 6 geriausius darbus, jų autoriai pateks į finalą, ir dizainerių idėjos bus įgyvendintos praktiškai – iki kitų metų pavasario bus įrengti 6 butai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis