Jurgita Ambraškaitė, architektė, dizainerė, bendrovės „J-architects“ vadovė į finalą pateko tik paskutinėmis dienomis, kai savo socialinio tinklo paskyroje detaliau paaiškino interjero idėją – jį kūrė įkvėpta to, kas lietuviams brangu.
„Kurdama nacionalinį interjerą, siekiau atskleisti lietuvių tapatybę. Dabar lietuviai daug keliauja, jų sutiksi kiekviename pasaulio kampelyje – Paryžiuje, Niujorke, Čikagoje. Ant sienų gali kabėti kitų miestų vaizdai, bet kažkoks autentiškas kvapas, asociacija parveda ten, kur šilčiausia, jaukiausia, skaniausia. Kokios spalvos mums gražiausios? Tai samanos, žydras dangus, šiltas smėlis, žalsvai pilka smilga“, – sako J. Ambraškaitė.
Nedidelėje erdvėje – tik apgalvoti sprendimai
Projektuodama kiek didesnį nei 50 kv. m ploto buto interjerą, architektė sakė sprendusi esminį klausimą, kaip nedidelėje erdvėje sukurti daugiau patogios erdvės ir kartu užtikrinti buto estetiką.
„Na, aš esu praktikė iki kaulų smegenų – juk kvadratų ten yra vos keli – o jeigu šeimininkaujant virtuvėje slystelėsi ir tą karštą sultinį netyčia šliūkštelsi ant ko nors, sėdinčio ant sofos? Manau, kad sėdėdami ant sofos turime turėti saugų užnugarį. O sofą kūriau jaukią, kaip kriauklę. Šis baldas bus gaminamas vietinių meistrų – lietuvių meistrai yra auksarankiai. Jais visiškai pasitikiu. Man iš tiesų labai svarbu, iš ko ir kaip pagamintas daiktas, todėl važiuoju į dirbtuves, deruosi su meistrais. Jei tokią sofą užsakytume iš Italijos, ji kainuotų tiek, kiek virtuvė, vonia ir miegamasis kartu sudėjus“, – skaičiuoja J. Ambraškaitė.
J. Ambraškaitės projektuotoje virtuvėje įrengta perforuota medinė sienutė, kurios skylučių raštas atkartoja lietuviškų riešinių motyvus. Daugiafunkcinis interjero elementas gali tarnauti ir kaip dekoracija, ir kaip siena papildomai pakabinti lentynoms, augalų vazonams. Projekte numatytos virtuvės spintelės – juodos, tarp jų išryškėja akmens masės sienelė su medaus spalvos keramikos detalėmis, imituojančiomis lietuviškos austinės juostos raštus. .
Koridoriuje bus montuojamas originalios formos veidrodis, kuris atspindės gyvenamojo kambario langus ir taip įneš į butą dar daugiau šviesos. Miegamajame kambaryje atsikartos Lietuvos kraštovaizdžio spalvos: švelni žalsva, pilka ir smėlio.
„Šį sezoną itin madingos violetinės spalvos. Bet jos mums nepriimtinos, svetimos. Mes tiesiog neturime tokios spalvos aplinkoje. Mus uždega tai, apie ką svajojame: vasara, pieva, jūra. Todėl kurdama šį interjerą pasakojau tai, kas yra giliai širdyje ir tuomet tavimi patiki“, – sako „Nacionalinio interjero konkurso“ finalininkė.
2018-ųjų tendencijose vyrauja švelniai rausva, bordo, violetinė. Daugumai jau atsibodo „juoda-balta-medis“ estetika, namuose norisi gyvumo
Didžiausio buto plotas bus įrengtas pastelinėmis spalvomis
Kita finalininkė, dizainerė Lina Klios „Nacionalinio interjero konkurse“ dalyvauja pirmą kartą. Tačiau šios dalyvės kurtas švelnus, pastelinių spalvų ir geometrinių figūrų interjeras iškart krito lankytojams į akis ir visuomet buvo daugiausia balsų gavusiųjų ketvertuke.
„Man patinka spalvos, stengiuosi, kad jų būtų kiekviename interjere. 2018-ųjų tendencijose vyrauja švelniai rausva, bordo, violetinė, tad siekiau, kad šios tendencijos atsispindėtų ir mano projekte. Daugumai jau atsibodo „juoda-balta-medis“ estetika, namuose norisi gyvumo“, – sako L. Klios.
Ji prisipažino, kad kurti interjerų trijų kambarių butui yra iššūkis, mat tenka iš anksto nuspėti būsimo pirkėjo poreikius, todėl trečiasis kambarys liko universalus - gali tapti ir svečių, ir vaikų kambariu. Tačiau kol kas šis kambarys pačiai dizainerei atrodo per „sausas“ ir ji žada dar kaip nors jį pagyvinti.
„Miegamajame siena pratęsia grindis, ji yra to paties medžio ir rašto. Man medinė siena suteikia jaukumo, manau, patiks ir būsimiems šeimininkams“, – kalbėjo dizainerė. Pabandžiusi į virtuvės dizainą „įmaišyti“ geometrinių trikampių L. Klios pratęsė šį ritmą ir vonioje – geometrinių raštų plytelės nuo grindų tarsi „užlieja“ visą dušo zoną.
„Galiausiai to rašto užuomina yra ir trečiajame – darbo ar vaiko kambaryje. O parketo „eglutės“ raštas man taip pat siejasi su trikampėmis geometrinėmis figūromis“, – sako pašnekovė.
Jau beveik užbaigus vizualizacijas L. Klios intejere pasigedo žalumos, todėl virš televizoriaus suprojektavo metalo konstrukciją, nuo kurios turėtų svirti vijokliniai augalai.
„Ši zona bus apšviesta LED lemputėmis, tad jei šeimininkai nuspręs auginti augalus, šviesos tikrai užteks, – sako pašnekovė. – Norėčiau, kad į šį būstą atsikraustę žmonės jaustų, kad interjeras yra įdomesnis, kurtas dizainerio“.
Interjero dizaineriai laimėjusius projektus „B23“ butuose turės įgyvendinti per du mėnesius. Tada 15min skaitytojai bus kviečiami vertinti įrengtus butus ir išrinkti „Nacionalinio interjero konkurso“ nugalėtoją. Jis bus išrinktas ir paskelbtas birželio pradžioje.