Tamsios spalvos ne visuomet blogai
„Viešbutyje sienos gali būti išmuštos medžiaga ar specialia danga – namuose taip paprastai nedaroma. Danga su audinio tekstūra kambarį paverčia šiltesniu ir gilesniu – sienų dažai to negali suteikti.
Neretai viešbučių sienos yra tamsesnių atspalvių nei namuose: anglies pilkumo, rašalo mėlynumo, sodrios žalios – jie sukuria netikėtą, dramatišką efektą ir tampa puikiu fonu baldų apmušalams, faktūroms ar meno kūriniams išryškinti.
Tokius interjerus galime matyti viešbutyje "William" Niujorke, "Le Roch" Paryžiuje, "Henrietta" Londone, "Soho House" Berlyne bei kitur. Šią idėją galima pritaikyti ir namuose, pavyzdžiui, tamsiai mėlyname fone daiktai atrodo didingesni, be to, mėlyna suteikia kilmingumo“, – sako interjero dizainerė M. Juknienė.
Ji prisipažįsta mėgstanti aukštus, minkštu veliūru ar natūralia oda aptrauktus fotelius kaip "Scandic Park: Stokholme, "Falkensteiner" Bratislavoje ar "Radisson Blu Scandinavia" Kopenhagoje – atsisėdę juose tarsi paskęstame ir pasislepiame. Šią idėją taip pat galima pasiskolinti.
Iš viešbučių galima nusižiūrėti ir technologijas
Anot dizainerės, dar vienas geras, namuose pritaikomas sprendimas – šviesos intensyvumo reguliavimas, kuris bet kuriuo metu leidžia kurti norimą būsto atmosferą. Tiesa, dabar būstuose atsiranda vis daugiau valdymo skydelių, pultelių, termostatų, jungiklių ir valdiklių, o tai ne visuomet patogu.
„Visas inžinerines viešbučio kambario sistemas (vėdinimą, temperatūrą, apšvietimą, vaizdo ir garso aparatūrą), įdiegus KNX sistemą, galima sujungti į protingų namų sistemą, valdomą vos viena, pavyzdžiui, „Smart Control 7“ panele. Daugybė atskirų valdymo prietaisų yra nepraktiška, be to, smarkiai apkrauna interjerą“, – sako dizainerė.
Visas valdymas – mobiliajame telefone
„Dauguma viešbučių supranta, kad unikalus dizainas – būdas išsiskirti ir pritraukti lankytojus. Pavyzdžiui, Paryžiaus "Hôtel La Maison Champs Elysées" turi kambarį, kuriame ir sienos, ir grindys yra juodos, "Climpton Gray" Čikagoje man ypač patiko elegantiški interjerai su žydromis užuolaidomis, ryškus "Idol Hotel" Paryžiuje interjeras sukurtas muzikos motyvais, o "Barcelo Torre" Madride – žaismingas ir šviesus Art Deco stiliaus viešbutis, kuriame – beveik visos spalvų paletės spalvos.
Lietuvoje dauguma viešbučių interjerų – atsargūs, neutralūs, truputį nedrąsūs. Ateityje ir pas mus populiarės spalvingesni viešbučiai, pvz., pastelinių spalvų kaip "Hotel Pastel" Paryžiuje ir "Eden Locke" ar ryškesnių, pvz., naujas Stokholmo viešbutis "Scandic Haymarket", taip pat "Hotel Bienvenue" ir "Hotel Vernet" Paryžiuje, "Room Mate Giulia" Milane, "Casa Flora" Venecijoje, "No Mad" Niujorke“, – teigia M. Juknienė.
Anot jos, pirmąjį įspūdį viešbutis kuria savo vestibiuliu, fojė bei registratūra, todėl pageidautina, kad jie būtų stulbinantys, traukiantys akį bei kartu jaukūs. Taip pat ir mūsų namuose prieškambaris ir vaizdas tik įėjus į namus turi daryti įspūdį, būti viena gražiausių būsto vietų, mat jis reprezentuoja visus namus.
Kitas svarbus interjero elementas – meno kūriniai. Menas patraukia dėmesį, labiau nei bet kas kitas kuria nuotaiką. Dizainerės teigimu, ateityje viešbučiai bus vis išmanesni, ekonomiškesni ir komfortiškesni. Visas reikiamas komandas ir kambario funkcijas bus galima valdyti savo telefonu.