Įmonės biuras yra įsikūręs dviejuose viršutiniuose – 5 ir 6 – verslo centro „Narbuto 5“ aukštuose. Iš viso 1,5 tūkst. kv. m plote įrengtos 139 darbo vietos. Šiuo metu biure dirba 129 žmonės, papildomai sukurta 12 vietų svečiams ar praktikantams.
Prieš projektuojant, architektų iš studijos „A2SM“ prašyta sukurti sąlygas, kad darbuotojai galėtų lengvai susiburti spontaniškiems susitikimams, būtų skatinamas neformalus bendravimas poilsio zonose. Įmonė norėjo turėti skirtingų paskirčių erdves, skirtas susikaupti, darbui grupėse, pokalbiams telefonu, laisvalaikiui.
„Viena iš užduočių interjero architektams buvo sukurti namų jaukumo jausmą biure. Tai atsispindi ne tik pasirinktose medžiagose, biuro suplanavime, tačiau ir įkurtoje vidinėje laiptinėje, kuria darbuotojai gali laisvai judėti tarp aukštų nesinaudodami kituose biuruose įprastomis praėjimo kortelėmis. Vidiniai laiptai sujungia abu biuro aukštus į vientisą erdvę, norint judėti tarp aukštų darbuotojams nereikia naudotis bendromis pastato laiptinėmis“, – 15min pasakojo draudimo bendrovės „If“ Rinkodaros departamento vadovas Džiugas Šaulys.
Biure yra keturios pagrindinės zonos. Pirmiausia recepcija su vidine laiptine, kuri yra lyg pagrindinė centrinė aikštė, kurioje susitinka visi darbuotojai, ateina įmonės klientai ir svečiai. Taip pat biure įrengta įvairaus dydžio susitikimų kambarių: vienučių, įvairaus dydžio ir funkcijų, formalių, neformalių kambarių, mokymų salių. O pati darbo erdvė – atviro tipo.
Patalpų centre, tamsiausiose biuro zonose, išdėliotos pagalbinės funkcijos, dalis susitikimų kambarių – jie tolygiai „paskleisti“ per biuro erdvę. Architektai Viačeslavas Malenko ir Aistė Jankauskaitė patalpų perimetru, prie langų, išdėliojo įmonės komandų darbo vietas, o didžiausias pasitarimų kambarys ir virtuvė su lauko terasa suprojektuota vietoje, iš kurios atveria vaizdas į Vilniaus senamiestį.
„Architektų pasiūlyta biuro struktūra leidžia lengvai, be didelių statybinių darbų, adaptuotis prie neišvengiamų pokyčių. Komandos patalpos išdėliotos pagal funkcijas: tos, kurios dirba su išoriniais klientais arba daugiau juda, savo darbo vietas turi arčiau prie įėjimo. Komandos, kurios nuolatos leidžia laiką biure, įsikūrusios nuo įėjimo nutolusiose zonose.
Tiesa, stengiantis sumažinti atviro biuro plano trūkumus, įrengtos mobilios akustinės pertvaros tarp skirtingų komandų, numatyta daug pokalbiams telefonu skirtų mažų kambarių, poilsio zonų“, – aiškino D.Šaulys.
Ryškiausias biuro akcentas – susitikimų salių pavadinimai ir dailininkės Aistės Papartytės sukurti herbai. Salės pavadintos pagal bendrovės įdomiausius ar netikėčiausius draudžiamuosius įvykius, jų viduje ant sienų pateikiamos trumpos istorijos apie kiekvieną įvykį, o pavadinimai parinkti tokie, kad skatintų darbuotojų ir svečių smalsumą tas istorijas perskaityti.
„Tokie salių pavadinimai ir istorijos ne tik padeda užmegzti pirmąjį pokalbį su klientais ar partneriais susitikimo pradžioje, bet ir kiekvienam darbuotojui primena mūsų darbo misiją – padėti klientams net ir netikėčiausiose situacijose“, – sakė D.Šaulys.
Darbo erdvėse dominuoja ramios spalvos, baldai – balti su ąžuolo intarpais. Biuro centras, kuriame sukoncentruotos visos kitos funkcijos, yra tamsus, tamsi spalva dominuoja ir „branduolio“ lubose bei grindyse. Poilsio zonos, minkšti baldai išskirti ryškiomis spalvomis.