„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Per tris aukštus išsidėstęs butas – praktiškas ir natūralus: įvertinkite

„Kiekviena erdvė turi išsiskirti savo individualumu. Ji pritaikyta konkrečiam gyventojui, kuris turi savo istoriją, pomėgius, poreikius. Namuose turi būti gera ir patogu gyventi. Neatskiriama dalis – pojūčiai. Juos sustiprina parinktos medžiagos ir spalvų koloritas. Visada esu linkusi jas naudoti natūralias bei organiškas. Įkvėpimas ateina iš gamtos. Besikeičiančių metų laikų ir jų nuspalvinamų horizontų“, – teigia dizaino autorė Justina Skurdelytė.
Triaukštis butas – estetikos ir praktiškumo vienovė
Triaukštis butas – estetikos ir praktiškumo vienovė / Andriaus Stepankevičiaus nuotr.

Būstas įsikūręs naujos statybos pastate, kuriame yra atskiras įėjimas ir privati terasa. Aukštuose, kurių kvadratūra suskirstyta į 28, 26 ir 18 kv/m, reikėjo išnaudoti kiekvieną centimetrą, todėl Justina projektuodama šį butą, skirtą jaunai šeimai, nusprendė išsaugoti erdvę, palikdama kuo daugiau ploto praėjimams. Kadangi butas išsidėstęs per tris aukštus, o biudžetas buvo apibrėžtas, kūrėja pasirinko sukurti praktišką ir ergonomišką interjerą.

Pagrindiniu akcentu tapo laiptai, kuriuos dizainerė norėjo sukurti perteikiančius estetikos, lengvumo ir modernumo jausmą. Po laiptais yra suprojektuota baldinė sistema su lentynomis, kuri padeda paslėpti, išlaikant estetinį vaizdą, reikalingiausius buityje naudojamus prietaisus.

Andriaus Stepankevičiaus nuotr./Triaukštis butas – estetikos ir praktiškumo vienovė
Andriaus Stepankevičiaus nuotr./Triaukštis butas – estetikos ir praktiškumo vienovė

Šiame dizaine parinktos šviesios ir lengvos spalvos – sienos padengtos vos pilkšvu atspalviu. Projektuotoja jas vadina „oru“, nes mažos erdvės yra optiškai padidinamos ir suteikia daugiau šviesos. Ąžuolinės grindys tapo dizainerės favoritėmis: „Parinkau išraiškingesnes savo tekstūra - pilko atspalvio su išryškintomis medžio rėvėmis. Nieko nėra malonesnio, kaip liesti natūralų ąžuolą. Durys, grindjuostės bei laiptai taip pat ąžuoliniai. Šios detalės apjungia visus aukštus.“

Andriaus Stepankevičiaus nuotr./Triaukštis butas – estetikos ir praktiškumo vienovė
Andriaus Stepankevičiaus nuotr./Triaukštis butas – estetikos ir praktiškumo vienovė

Interjere dizainerė maišė baldus pagamintus Lietuvoje ir užsienyje. Nors turėdama daug mėgiamų gamintojų iš svetur, kūrėja mieliau renkasi lietuvišką produkciją, kuri yra kokybiška ir verta dėmesio. Pavyzdžiui, šiame interjere pritaikyta: sieninė spinta, drabužinė, virtuvės baldai ir romanetės, laiptai bei šiestuvas svetainėje, kuris turi betono tekstūros įvaizdį, tačiau sukurtas iš popieriaus.

Lietuviškas dizainas vertas didelio dėmesio, todėl kurdama šį interjerą ir dirbdama prie kitų projektų, dizainerė išlaiko savo stilių, erdvių matymą, jausmą: „Tendencijos ateina ir išeina. Sukasi ratu. Po kažkurio laiko sugrįžta. Gera matyti pokyčius ir naujus sprendimus, bet svarbiau išlaikyti savo identitetą, būti ištikimam savo charakteriui, būti išskirtiniam kuriant savitumą.“

Interjero autoriai OUYOU (Justina Skurdelytė).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“