Tokių žaliuzių kaina svyruoja tarp 30-35 eurų už kv. m, o įprastos žaliuzės kainuoja apie 25 eurus už kv. m.
„Mes siekėme, kad jos būtų prieinamos žmonėms ir nereikėtų statyti saulės elektrinių. Įsirengus žaliuzes saugai gamtą: mažiau naudoji kondicionierius, rečiau kūreni katilą. Paprastas, visiems prieinamas daiktas ir su tomis pačiomis funkcijomis kaip įprastų žaliuzių“, – teigė įmonės vadovas Ignas Šlapkauskas.
Į technologijos išradimą bendrovė investavo apie 200-300 tūkst. eurų.
Pirmiau – išradimas
Anot I. Šlapkausko, „Saulės vėjo aruodai“ skiriasi nuo kitų pradedančiųjų įmonių. Jie nuo pat pradžių pasirinko strategiją patentuoti ir vėliau licencijuoti savo išradimą, todėl patys žaliuzių gamyba užsiimti neplanuoja.
„Mūsų tikslas – ne greitai surinkti milijoną vartotojų, o pirmiausia apsaugoti savo technologiją ir tuomet komercializuoti išradimą. Todėl išradimo inovatyvumas, technologinis produkto išdirbimas ir jo apsauga yra mūsų verslo sėkmę ateityje nulemsiantys veiksniai“, – teigia I. Šlapkauskas.
Kaip ir dauguma lietuviškų įmonių, „Saulės vėjo aruodai“ gavo valstybės paramą patentavimui. Advokato Jaceko Antulio teigimu, šia galimybe pasinaudoja beveik visos lietuviškos įmonės, o Lietuvoje pradedantiesiems verslams kur kas lengviau gauti paramą nei kitose Baltijos šalyse.
„Intelektinės nuosavybės produktai reikalauja daug investicijų, todėl nepaprastai svarbu jais tinkamai pasirūpinti. Nors patentavimo išlaidas įmonės susigrąžina vėliau, pasinaudojant valstybės parama galima atgauti iki 80 proc. patentavimui skirtų lėšų“, – teigia J. Antulis.
„Saulės vėjo aruodai“ pateko tarp įmonių, kurių išradimus Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra įvertino teigiamai ir skyrė jo patentavimui kompensaciją apie 5 tūkst. eurų. Maža to, lietuvių išradimas jau spėjo sužavėti ir Europą – buvo apdovanotas mažų ir vidutinių įmonių „Horizon 2020“ čempionate.
Rudenį planuoja į Indiją
„Saulės vėjo aruodai“ Lietuvoje bendradarbiauja su įmone „Ardena“, kuri užsiima termožaliuzių gamyba. I. Šlapkausko teigimu, šiuo metu rengiamasi masinei šių žaliuzių gamybai.
„Turėjome ambicijų sukurti tai, kas paprasta, efektyvu ir nedaug kainuoja, todėl apsaugoję išradimą esame pasirengę jį komercializuoti – dalintis savo praktinę patirtį ir populiarinti žaliuzes visame pasaulyje“, – kalba I. Šlapkauskas.
Šiuo metu „Saulės vėjo aruodai“ užsiima partnerių paieška užsienyje, susitikinėja su gamintojais ir specialistais bei kuria kitus paprastus, bet inovatyvius saulės energetikos produktus protingiems namams.
„Mūsų produktais domisi visas pasaulis, nes visur saulė šviečia. O pradinės rinkos, į kurias dabar žigiuojame yra Baltijos šalys, Skandinavija, Didžioji Britanija ir rudenį planuojame į Indiją“, – sakė I. Šlapkauskas.