Sėkmingą pirkinį lemia daugybė faktorių, apie kuriuos žmonės dažnai net nesusimąsto.
Atsigręžiama į natūralumą
Per dešimtmetį svetainės baldų tendencijos smarkiai pasikeitė. Baldų kokybė, patogumas, funkcionalumas ir ilgaamžiškumas – pagrindiniai kriterijai, į kuriuos atsižvelgia šiuolaikiniai klientai. Pastaraisiais metais taip pat išpopuliarėjo tvarios ir ekologiškos medžiagos – organinė medvilnė, vilna, linas. Tiesa, Lietuvoje natūralūs audiniai dar nėra tokie paklausūs kaip Vakarų Europoje – lietuviai vis dar mieliau renkasi klasikinius svetainės baldus su odiniais ar veliūriniais baldų apmušalais, teigia baldų salonų tinklo „IVO baldai“ vadovė Brigita Verpetinskienė.
„Šiuo metu populiarėja ne tik natūralūs audiniai, bet ir minimalistinis baldų dizainas ir žemiški tonai, pavyzdžiui, smėlio, pilka, žalia, molio ar terakotos spalva bei stambūs raštai. Neutralios, saugios spalvos, kurios suteikia šilumos ir jaukumo pojūtį, derinamos su ryškesniais akcentais“, – sako B.Verpetinskienė.
Nepaisant vyraujančių madų, kiekvienas klientas siekia individualumo ir svetainės baldus renkasi atsižvelgdamas į daug kriterijų: biudžetą, poreikius, patalpų dydį, interjerą ir savo skonį. Žinoma, visi trokšta, kad baldai būtų ir estetiški, ir atitiktų keliamus komforto, kokybės, funkcionalumo standartus. Kaip išsirinkti svetainės baldus, kurie ne tik gražiai atrodytų, bet ir ilgai bei gerai tarnautų?
Ekologiški, sintetiniai audiniai ar oda?
Svetainės baldų medžiagos pasirinkimas – viena svarbiausių užduočių, kuri priklauso ir nuo jūsų skonio, ir nuo gyvenimo būdo bei aplinkybių, tikina B.Verpetinskienė. Ypač suklusti reiktų šeimoms ar asmenims su augintiniais ir mažais vaikais, mat šie veiksniai turi daug įtakos baldų susidėvėjimui ir priežiūrai.
„Šiuo atveju geriausias pasirinkimas yra natūrali oda, nes ji – labai patvari: tinkamai prižiūrint ji gali tarnauti dešimtmečius, o laikui bėgant tampa dar švelnesnė ir patogesnė. Natūralią odą paprasta prižiūrėti – drėgna šluoste galima lengvai nuvalyti seiles, dulkes, nešvarumus, be to, į odą rečiau įsigeria dėmės ir nesikaupia dulkių erkutės, – vardija B.Verpetinskienė. – Beje, dėl prabangaus ir elegantiško įvaizdžio oda dengta sofa išliks stilinga nepriklausomai nuo dizaino pokyčių. „IVO baldų“ asortimente yra didžiulis labai aukštos kokybės odų ir jų atspalvių pasirinkimas, tad klientai tiek Vilniuje, tiek šiais metais duris atvėrusiame salone Kaune tikrai ras sau tinkantį variantą.“
Minkštųjų baldų ergonomiškumas turi didelę įtaką kasdieniam komfortui bei fizinei ir psichologinei gerovei.
Lietuvių itin mėgstamas veliūras ar kiti sintetiniai audiniai – taip pat, geras pasirinkimas šeimoms su vaikais ar augintiniais, nes jie yra atsparūs dėvėjimui, lengvai valomi. Tuo tarpu natūralūs audiniai – linas, medvilnė, vilna, nors ir yra tvarūs bei ilgaamžiai, nėra tokie atsparūs pažeidimams, įdrėskimams, o jų priežiūra – sudėtingesnė.
Nepriklausomai nuo to, kokį audinį pasirinksite, specialistė ragina atkreipti dėmesį į Martindale – vienetą, matuojantį audinių patvarumą, tamprumą ir atsparumą dilimui bei pažeidimams. Šis rodiklis paprastai nurodomas baldų audinių aprašymuose ir kuo jis didesnis, tuo audinys patvaresnis, mažiau dyla ir išsitampo.
Dažniausiai daromos klaidos
Audinio pasirinkimas nėra viskas – labai svarbu, kad derėtų ir baldo modelis, ir medžiaga, ir spalva. Tai ypač aktualu kalbant apie veliūrą: sofa su gerai parinktos spalvos audiniu atrodys prabangiai, elegantiškai, o su netinkamai – pigiai.
„Svarbų vaidmenį atlieka ir apšvietimas. Baldų salonuose jis paprastai stipresnis, namie – silpnesnis, tad baldai šiose erdvėse atrodo skirtingai. Pasitaiko, kad klientas tik gavęs sofą pamato, kad nors išsirinko žalsvą, namie ji atrodo gelsva. Kadangi nuo apšvietimo priklauso, kaip audinys ar oda atrodys jūsų namų interjere, visada klientui rekomenduoju pasiimti namo audinio, odos pavyzdį ar patikusių spalvų paletes“, – dalijasi B.Verpetinskienė.
Be to, žmonės dažnai pamiršta tinkamai išmatuoti savo namų erdvę ir baldus, tad jie gali netilpti arba atrodyti per dideli. Tiek dydžio, tiek spalvos pasirinkimo klaidas dažnai nulemia impulsyvus pirkimas – dėl gerų kainų pasiūlymų ar sužavėjusios baldo išvaizdos pasiduodama emocijoms, ignoruojama jo kokybė ir funkcionalumas, negalvojama, ar jis derės prie interjero ir atitiks jūsų poreikius, gyvenimo būdą bei sėdėjimo įpročius.
„Minkštųjų baldų ergonomiškumas turi didelę įtaką kasdieniam komfortui bei fizinei ir psichologinei gerovei. Tai šiais laikais yra labai svarbu, ypač – iš namų dirbantiems žmonėms ar daugiau laiko praleidžiantiems namuose. Rinkitės sofas ar fotelius, kurių gylis ir aukštis atitinka jūsų ūgį ir sėdėjimo įpročius, suteikia teisingą atramą nugarai ir galvai. Jei mėgstate gulėti, sėdėti pakeltomis kojomis arba esate aukštesni, jums labiau tiks sofa gilesnėmis ir platesnėmis sėdynėmis. Žemesniems žmonės labiau tiks baldai su trumpesne sėdimąja dalimi.
Norint maksimalaus sofos patogumo ir prabangumo, rinkitės tinkamus užpildus, pavyzdžiui, plunksnas, kurios vienareikšmiškai suteikia didesnį komfortą ir užtikrina, kad baldai būtų pakankamai minkšti, bet ne per daug, jog suteiktų reikiamą atramą. Tie, kas nors kartą įsigijo minkštuosius baldus su plunksnų užpildu, dažniausiai daugiau niekada nebesirenka sofos su sinteponu“, – sako „IVO baldų“ vadovė.
Įsidėmėkite – tai liudija apie prastą kokybę
Pasikliauti vien baldo išvaizda neverta ir todėl, nes tai dar nėra geros kokybės garantas. Ją įrodyti arba paneigti gali smulkios detalės, paslėptos „nematomose vietose“, pavyzdžiui, sofos apačioje, kurias patikrinti galima ir baldų salone. Čia išvydus preciziškumo trūkumą galite būti tikri – toks baldas aukšta kokybe nepasižymi.
„Pigių, žemos kokybės baldų gamintojai rūpinasi tik jų „matoma“ išvaizda, o kitas dalis apdirba bet kaip. Jų apdaila būna neglotni, nesimetriška. Prastą kokybę parodo ir įvairūs nelygumai, netvarkingos spyruoklės, pigus lakas, išlindę siūlai, klijų likučiai. Ypač svarbus yra baldo rėmas.
Kalbant apie lovas, kokybiškiausios ir ilgaamžiškiausios konstrukcijos yra iš kieto medžio masyvo – ąžuolo, buko, uosio, tad venkite faneros, presuoto medžio ir drožlių plokščių“, – patarimais dalijasi B.Verpetinskienė.
Specialistė nepataria pirkti ir sofų-lovų. Nors jos klientų itin mėgstamos dėl universalumo ir funkcionalumo, sofos-lovos niekada nebus tokios minkštos, patogios, patvarios ir ilgaamžės kaip tiesiog kokybiškos sofos be mechanizmo.
„Verčiau nusipirkti gerą pripučiamą čiužinį, kurį ir panaudosite atvykus svečiams. Dėl šių kelių kartų per metus neverta aukoti savo kasdienio komforto svetainėje – juk patys čia praleidžiate kiekvieną vakarą. Įsigykite kokybišką sofą be miegamosios funkcijos, kuri bus žymiai patogesnė, minkštesnė, net gražesnė ir ilgiau tarnaus.
Nepamirškite, kad nors pradinė investicija į kokybiškus minkštuosius baldus gali atrodyti didelė, ilgalaikėje perspektyvoje tai padės sutaupyti, nes jie tarnaus ilgiau, užtikrins komfortą ir pagerins jūsų gyvenimo kokybę. „IVO baldų“ klientai pas mus grįžta po 5-8 metų ir nori arba patys atsinaujinti, arba perka baldus savo vaikams, nes jau žino jų kokybę.“, – džiaugiasi „IVO baldų“ vadovė Brigita Verpetinskienė.