Vienas iš „Simonsitos“ bendraturčių klaipėdietis architektas Valentas Lucenko „Vakarų ekspresui“ sakė, kad demontavimo darbams buvo atsakingai pasiruošta.
Griaunant pastatą svarbu, kad nenukentėtų aplinkiniai statiniai. Todėl reikėjo sutvirtinti konstrukcijas, įmonė įsigijo reikiamos įrangos, kad būtų galima stebėti situaciją.
„Demontavimo darbus planuojame baigti per dvi savaites, o gal ir dar greičiau“, – sako V. Lucenko.
Anot jo, vėliau prasidės archeologinių tyrimų etapas ir pasiruošimas statybai.
Leidimas statybai buvo išduotas dar 2020 metais, pagal anksčiau parengtą projektą, tačiau jį planuojama koreguoti.
„Vyksta ir detalaus plano koregavimo procedūros. Dokumentų koregavimą kaip ir planavome vykdysime kartu su statybos darbais“, – sako V. Lucenko.
Anot jo, taip siekiama sutaupyti laiko, kad projektas būtų įgyvendintas kuo galima sparčiau.
„Jaučiame savotišką tiek visuomenės, teik savivaldybės spaudimą dėl terminų. Visi jau morališkai buvo pavargę laukti, pastatas tiek metų buvo netvarkomas“, – teigia V. Lucenko.
Anot jo, numatyta, kad pirmasis naujojo pastato aukštas bus skirtas komercijai, o aukščiau – butai.
Būsimo pastato vizualizacijos dar nėra viešinamos.
Priminsime, kad buvusį „Baltijos“ kino teatro pastą gaisras nuniokojo dar 1995 metais.
1999 metais pastatą įsigijusi Šiaulių UAB „Fisanta“ ilgus metus laikė pastatą apleistą, o paskutiniais metais jį jau bandė parduoti. Skelbimuose internete buvo nurodoma net 1 milijono eurų kaina. Už kiek parduotas projektas – neskelbiama.
Kinas šiame pastate buvo rodomas jau daugiau nei prieš šimtą metų. Po didžiojo Klaipėdos gaisro 1854 m. atstatytas mūrinis sandėlis kino sale „Weltkino“ virto 1912 m. Pokarinis buvusio „Baltijos“ kino teatro vaizdas.
1920 m. jo vietoje vienas Klaipėdos pirklys atidarė kino teatrą „Kammer Lichtspiele“, kuris buvo pats gražiausias ir moderniausias kino teatras ne tik Klaipėdoje, bet ir jos apylinkėse.
1945 m. rugsėjį vėl pradėjęs veikti kino teatras buvo pavadintas „Tėvyne“. 1958 m. jis gavo „Baltijos“ pavadinimą.