Kaip BNS informavo uostamiesčio vicemeras Algirdas Kamarauskas, numatomos tvarkyti teritorijos plotas – apie 8,8 hektaro.
„Siekiama sutvarkyti visą amfiteatrą – sceną, dengtą stogu, bei žiūrovinę dalį. Projektuotojai siūlo išnaudoti amfiteatro užnugarį, ten įrengiant patalpas jaunimo organizacijoms, patalpas repeticijoms, sanitarinės, administracines patalpas“, – sakė A.Kamarauskas.
Anot jo, akcentuojamas elementų medžiagiškumas ir patvarumas, kad prieš kiekvieną renginį nereikėtų remontuoti ar iš naujo perdažyti žiūrovams skirtų suolų.
Projektiniuose pasiūlymuose taip pat rekomenduojama sutvarkyti pagrindinį taką bei sukurti papildomas patrauklias erdves gyventojų laisvalaikiui šalia vasaros estrados, kad teritorija būtų naudojama ne tik koncertų ir renginių metu, o estrados aplinka taptų jaukia ir kviečiančia erdve.
Planuojama, kad šalia vasaros estrados galėtų atsirasti aktyvaus poilsio zona, vaikų žaidimo aikštelė, lauko kavinė.
Savivaldybė nurodo, kad žiūrovų vietų skaičius rytinėje tribūnoje išliks toks pat – 9245 vietos, eilių ir suolelių skaičius nebus mažinamas. Toks pat kaip dabar išliks ir atlikėjų vietų skaičius vakarinėje tribūnoje. Ant ilgaamžių medžiagų – granito ar architektūrinio betono mišinio – pagrindo bus iš perdirbto plastiko pagaminta sėdimoji dalis.
Projektą parengti planuojama dar šiais metais.
Tuo metu Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus tikisi, kad sukūrus reikiamą infrastruktūrą, Vasaros estrada bus patrauklesnė renginių organizatoriams, čia galės vykti daugiau koncertų.
„Ypač didelių pagyrų nusipelno projektuotojų matymas dėl prieigų įveiklinimo. Lauksime skaičiavimų, kiek visa tai galėtų kainuoti, o tada žengsime į priekį – rengsimės pradėti rangos darbus, kuriuos galėtume vykdyti per kelis etapus“, – savivaldybės pirmadienį išplatintame pranešime cituojamas meras.
Dėl projekto įgyvendinimo eigos ir laiko sprendimą dar turės priimti miesto taryba.
Daugiau kaip 40 metų senumo vasaros estrada yra atvira, čia per metus įvyksta keletas koncertų.
Eiti paprastesniu vasaros estrados tvarkymo keliu nuspręsta po to, kai praėjusios kadencijos Klaipėdos miesto savivaldybės kolegija nusprendė neįgyvendinti anksčiau siūlytų architektūrinių konkursų siūlymų, nes jie pernelyg brangūs.
Architektų pasiūlyti sprendimai, pasak savivaldybės, buvo originalūs ir įdomūs, tačiau jiems realizuoti reikėtų nuo 17 iki 35 mln. eurų.
Pirmasis projektas buvo orientuotas į žalias erdves, dviračių taką, kylantį aukštyn virš žemės. Antruoju atveju siūlyta į vasaros estradą integruoti biurus, išlaikant ir koncertines vietas.