Lietuviai namo stogą padarė iš saulės baterijų

Statybos bendrovė „Modaista“ Kretingoje įrengė pirmąjį gyvenamąjį namą, kuriame vietoje įprastos stogo dangos buvo sumontuotos saulės baterijos. Tai pirmas toks objektas Lietuvoje, kuomet saulės baterijos buvo įrengtos ne ant namo stogo dangos, bet vietoje jos ir pilnai atlieka stogo dangos funkcijas.
Namas su saulės baterijomis ant stogo
Namas su saulės baterijomis ant stogo / Bendrovės nuotr.

„Paprastai saulės baterijų elementai yra montuojami ant namo stogo dangos, tačiau šiuo atveju – visai priešingai. Saulės baterijų elementai buvo panaudoti ne tik privačiai kliento jėgainei, bet ir pilnai atlieka stogo dangos funkciją“, – sako „Modaista“ vadovas Modestas Mikutis.

Anot jo, tokius saulės baterijų elementus neseniai pradėjo gaminti Vokietijos bendrovė.

„Tai naujos kartos saulės jėgainių sprendimai, leidžiantys ne tik turėti nuosavą jėgainę, bet ir padedantys gerokai sutaupyti. Gamintojo sukurtas sprendimas leidžia jas montuoti vietoje stogo dangos, o ne ant jos, tad tokia technologija leidžia gerokai sumažinti statybos medžiagų kaštus“, – sako M. Mikutis.

Pasak jo, tokios jėgainės gali būti įrengtos, tiek ant naujo namo, tiek ant remontuojamo, o projektuojant naują namą, net jo visą stogą galimą padaryti pilnai iš saulės baterijų, neklojant stogo dangos.

„Svarbiausia yra stogo konstrukcija, tinkamai surinktas visas karkasas, deramos izoliacijos medžiagos ir kokybiškai sumontuoti elementai, griežtai besilaikant gamintojo instrukcijų. Įdomiausia tai, kad tokios jėgainės įrengimas užtrunka lygiai tiek pat laiko, kaip ir stogo dangos paklojimas, o nauda – dviguba“, – pažymėjo statybos bendrovės vadovas.

Kretingos rajone veikianti statybos įmonė tokią pirmąją saulės jėgainę įrengė vietoj 94 kv. metrų ploto stogo dangos privačiame name, o jos galingumas siekia 20kW.

Pirmosios tokios jėgainės namo savininko Hermano Juciaus teigimu, idėja įsirengti tokią jėgainę kilo iš karto po to kai sužinojo apie tokių jėgainių gamybos pradžią.

„Visi dar per mažai skiriame dėmesio tvarumui ir per mažai domimės technologine pažanga, šioje srityje. Tik išgirdęs apie šią naujovę, negalėjau nepasidomėti ir iš karto susisiekiau su Vokietijos gamintoju. Ir štai, vos per kelias savaites, turiu ne tik dar vieną energijos šaltinį, bet ir gerokai tvaresnę viso namo statybą, jau nekalbant apie kaštų efektyvumą“, – sako Hermanas Jucius.

Anot jo, bendra tokios jėgainės kaina 0,39 Eur/W, uždengiant 94 kv. metrų stogą. Pagrindinis tokios stogo sistemos elementas yra aukštos kokybės plastiko rėmas su daugiakanale lietaus nuvedimo sistema. Tarpusavyje persidengiantys rėmai sudaro vientisą konstrukciją, kuriai nereikia jokių papildomų sandariklių. Ant rėmo keturių laikiklių pagalba tvirtinimas bet kokio gamintojo standartinis PV modulis.

Ši montavimo sistema yra patentuota EU ir vis labiau populiarėja, Vokietijos SFLEX gamyklos produkciją Lietuvoje pradeda atstovauti UAB „Senas kelmas".

Laukžemiškio kaime įsikūrusi Modesto Mikučio statybos bendrovė „Modaista“ Lietuvoje dirba jau arti dešimt metų, bendrovė yra įgyvendinusi kelias dešimtis statybos darbų projektų Vakarų Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų