Lietuvos architektai buria Europos kolegas kultūros paveldo Ukrainoje išsaugojimui

Lietuvos architektai buria Europos ir Ukrainos kolegas kultūros paveldui šioje šalyje išsaugoti.
Karo nuniokotas Ukrainos Avdijivkos miestas
Karo nuniokotas Ukrainos Avdijivkos miestas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trejus metus truksiančio kultūrinio projekto metu Europos ir Ukrainos architektai mokslinių tyrimų, kūrybinių dirbtuvių, viešų diskusijų, renginių, kvalifikacijos kėlimo kursų ir architektūros studijų metu nagrinės Ukrainos kultūros paveldo apsaugos ir atkūrimo temas.

Projektas „U-RE-HERIT. Architektai Ukrainos paveldui: atkuriant atmintį ir identitetą“ finansuojamas Europos sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ ir Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.

„Ukrainoje tebevykstant Rusijos sukeltam karui, pasaulis ir Ukraina intensyviai rengiasi ir šalies atkūrimui. Kultūros sektorius – viena iš dėmesio ir finansų reikalinga sričių, o kultūros paveldas – vienas svarbiausių tvaraus kultūrinio, socialinio, aplinkos ir ekonominio atsigavimo išteklių“, – teigia Lietuvos architektų sąjunga.

Anot jos, siekiant atkurti Ukrainos architektūros sektorių, projekte dirbs tarpdisciplininės Ukrainos ir Europos paveldo specialistų, architektų, planuotojų, inžinierių, kitų profesionalų, vietos valdžios ir Ukrainos miestų bendruomenių atstovų komandos.

„Besidalydami žiniomis, patirtimi ir eksperimentuodami projekto dalyviai ieškos būdų, kaip bendrų Ukrainos atstatymo pastangų kontekste atkurti ir naujam gyvenimui prikelti karo nuniokotą Ukrainos nekilnojamąjį paveldą, atkurti ar iš naujo kurti socialines ir identiteto struktūras, suaktyvinti ir į visus šalies atkūrimo etapus įtraukti vietos bendruomenes, sukurti ir aktyvuoti vietinius ekonominius tinklus ir procesus“, – tvirtina sąjunga.

Projekto konsorciumą sudaro 12 architektūrinių organizacijų iš Europos ir Ukrainos: Lietuvos architektų sąjunga, ji koordinuoja veiklą, Švedijos architektų sąjunga, Austrijos architektų ir inžinierių rūmai, Karališkoji Danijos akademija, Rumunijos architektų rūmai, Nacionalinė Italijos architektų, planuotojų, kraštovaizdžio architektų ir konservatorių taryba, Vokietijos architektų rūmai, Estijos architektų sąjunga; asocijuotas partneris – Europos architektų taryba.

Ukrainai atstovauja Ukrainos nacionalinė architektų sąjunga, NVO „ro3kvit“ ir Charkivo architektūros mokykla.

Tikimasi, kad „U-RE-HERIT“ taps ilgalaike Europos ir Ukrainos architektų, paveldo specialistų bendradarbystės ir tyrimų platforma.

Iš „Kūrybiškos Europos“ programos šiam projektui skirtas 1 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis