„Už atkūrimą tikrai galima susimokėti, ir mes nekvestionuojame tų dydžių, kurie yra nustatomi savivaldybių – matyt, juos yra pasiskaičiavę ir įvertinę – tik turime suprasti, kad visa tai prisideda prie galutinio produkto, galutinio turto kainos“, – LRT radijui trečiadienį sakė M.Statulevičius.
„Jeigu mes norime kalbėti apie įperkamą būstą mieste, mes turime įsivertinti, kad visos šios papildomos dedamosios prisideda prie turto kainos“, – pridūrė jis.
M.Statulevičius neatmetė, kad tankiai brandžiais medžiais apaugusiuose sklypuose NT vystytojai gali atsisakyti planų vystyti kai kuriuos projektus.
„Aiški tvarka ir aiškus jos galiojimas, matyt, sukurs sąlygas, žaidimo taisykles į priekį. Tie, kurie ieškos sklypų, kurie juos rinksis, matyt, dabar įsivertins, ar ten yra rentabilu, ar ten apsimoka plėtoti projektus, ar ne“, – kalbėjo M.Statulevičius.
Jis atkreipė dėmesį, kad naujoji tvarka palies ir pačias savivaldybes.
„Žinome, kad daug savivaldybėms infrastruktūros kūrime tenka atlikti šalinimo darbų tiesiant tinklus, trasas, ar tai būtų šiluma, ar vandentiekis, ar kanalizacija, ir tikrai dideli kiekiai želdynų patenka į tas apsaugos zonas ir juos tenka šalinti. Norisi priminti, kad ir savivaldai tikrai reikės su tuo skaitytis ir, matyt, tai reikėtų daryti atsakingai priimant tokius sprendimus“, – sakė M.Statulevičius.
Vilniaus taryba birželio pabaigoje saugotinais paskelbė daugiau nei 45 tūkst. mieste augančių medžių, dešimt kartų padidino kompensacijas už jų nukirtimą.
Tuo metu Palangos taryba šią savaitę pakeitė miesto želdynų ir želdinių apsaugos bei tvarkymo taisykles ir mažiausiai dešimt kartų padidino saugotinais paskelbtų želdinių atkuriamosios vertės įkainius.
Nuo šių metų gegužės 1 dienos savivaldybių taryboms suteikta teisė pačioms nuspręsti dėl didesnių atkuriamosios vertės įkainių nustatymo savo sprendimu saugotinais paskelbtiems želdiniams.
Medžių saugumu susirūpinta gegužę, sostinės centre statybų rangovams nupjovus ąžuolą.