Šiais laikais pirkėjai vis labiau linkę rinktis daugiafunkcinę įrangą, kuri ne tik vėsintų namus karštomis vasaros dienomis, bet ir juos šildytų šaltuoju periodu. Tad vis populiaresni tampa kondicionieriai – šilumos siurbliai oras–oras. Didelis dėmesys kreipiamas ir į tvarumą, įrenginio energijos sąnaudas, išmanumą, įvairias komfortą didinančias funkcijas.
Didėja universalių įrenginių poreikis
Kalbant apie oro kondicionierių pramonės tendencijas, pirmiausia reikia paminėti tai, kad patalpas vėsinantys įrenginiai tapo populiariu, prieinamu produktu. Anksčiau oro kondicionavimo įrangos asortimentas buvo siauresnis, pačių įrenginių kainos didesnės, negana to, įrenginiai buvo mažiau pažangūs, tad naudodavo daug elektros energijos.
„Šiai dienai galime pasidžiaugti, kad kondicionierių asortimentas išaugo ir kiekvienas klientas gali rasti sau tinkamą variantą atsižvelgiant į kainą, dizainą bei technines savybes“ – siūlomą oro kondicionierių įvairovę vertina NØRDIS kondicionierius atstovaujančios įmonės „Baltic Refrigeration Group“ vadybininkė Inga Pauliukaitienė.
Modernų oro kondicionierių apibrėžia daugiafunkciniai sprendimai, užtikrinantys komfortabilų namų vėsinimą ir šildymą. Optimalias sąlygas patalpose oro kondicionierius gali palaikyti ištisus metus, todėl tokie sprendimai yra labai patrauklūs.
Karštomis vasaros dienomis namuose norime gaivaus oro, tačiau daugelis turime nemalonios patirties su tiesioginiu šalto oro srautu, kuris ne tik nėra komfortabilus, bet dažnai ir kenkia sveikatai, lengva peršalti. To išvengti paprasta su naujausiomis oro kondicionierių funkcijomis.
„Vis daugiau žmonių, rinkdamiesi kondicionieriaus modelį, atkreipia dėmesį ne tik į įrenginio charakteristiką, bet ir į jo funkcionalumą. Vienas iš pagrindinių kriterijų yra bevėjo vėsinimo funkcija-švelnaus oro gūsis, todėl planuodami naujų oro kondicionierių atvežimą į Lietuvą dairomės pažangiausių spendimų, kurie užtikrintų klientų komfortą. Naujausia gauta oro kondicionierių serija – NØRDIS NOVA, turi tiek „Gentle Cool Wind“ technologiją, kuri leidžia mėgautis bevėju vėsinimu, tiek ir išmanią oro srauto valdymo funkciją, kurią aktyvinus šaltą oro srautą tolygiai paskirstysite visoje patalpoje“, – pastebi I.Pauliukaitienė.
Ne tik vėsina, bet ir valo orą
Nors pagrindinė oro kondicionieriaus funkcija – palaikyti norimą patalpų temperatūrą, inovatyvūs kondicionieriai pasižymi ir oro valymo bei jonizavimo funkcijomis.
Pasak „Baltic Refrigeration Group“ atstovės, NØRDIS NOVA kondicionieriai turi ne tik apgalvotą kietų dalelių, dulkių ir žiedadulkių filtrų sistemą, bet ir bipolinį jonų generatorių, kuris sumontuotas ant vidinio bloko šilumokaičio. Taip pat įmontuoti UVC šviesos diodai, kurie naikina bakterijas. Reiktų paminėti ir tai, kad automatinio valymo funkcija yra ypač svarbi, nes be jokio mechaninio valymo, vieno mygtuko paspaudimu, galima aktyvuoti vidinio bloko išsivalymą.
„Savaiminio valymo funkcija leidžia lengvai ir be rūpesčių palaikyti švarą vidiniame bloke, panaikinant susidariusias bakterijas. Maždaug 30 minučių trukmės programa efektyviai pašalina nešvarumus ir bakterijas, atlikdama keletą garintuvo veiksmų. Pirmuoju etapu, per 16 minučių yra užšaldomas garintuvas ir efektyviai sunaikinamos bakterijos ir mikrobai. Antruoju etapu, 15 minučių vyksta garintuvo atitirpinimas, po kurio greitai džiovinamas ir sterilizuojamas kondicionieriaus vidus 55 ° C temperatūroje“ – naujausio modelio privalumus pakomentavo Inga Pauliukaitienė.
Tausojantys energiją
Kita labai svarbi ir dažnai pastebima oro kondicionierių pramonės tendencija – didesnis energijos vartojimo efektyvumas. Kylant energijos kainoms (pastaruoju metu tai ypač jautėme) ir vis daugiau dėmesio skiriant aplinkosaugai, oro kondicionierių gamintojai ieško sprendimų, galinčių kaip įmanoma labiau sumažinti energijos suvartojimą, dėl ko sumažėtų ne tik eksploatavimo išlaidos, bet ir poveikis aplinkai.
Diegiamos naujos technologijos, pavyzdžiui, naujausios kartos NØRDIS NOVA kondicionierių modeliuose sumontuotas elektroninis termoreguliacinis išsiplėtimo ventilis, tiksliai reguliuoja paduodamo šaltnešio kiekį, dėl to sistema gali veikti optimaliu režimu bei sumažinti elektros sąnaudas. Dėl šio techninio sprendimo NØRDIS NOVA energetinio naudingumo klasė pakilo net iki A+++ klasės.
Naujausių NØRDIS kondicionierių efektyvumo pokyčius pakomentavo Inga Pauliukaitienė: „Skirtumai matomi palyginus naująjį kondicionierių NOVA 3,51 kw su iki šiol populiariausiu ir efektyviausiu, tos pačios galios NØRDIS modeliu ORION PRO. NOVA serijos kondicionieriaus vidutinės metinės elektros sąnaudos vėsinimo režime 42 proc. yra mažesnės, o šildymo režime ~13 proc. mažesnės. Palyginimas atliktas atsižvelgiant į vidutinę klimato juostą".
Ekspertė akcentuoja, kad naujosios NOVA serijos kondicionieriai pasižymi aukštais sezoninio energijos efektyvumo koeficientais – SEER – 8,5, SCOP – 4,6. Koeficientai – SEER (šaldymui) ir SCOP (šildymui) tai vidutiniai dydžiai, kurie skaičiuojami keturiuose temperatūriniuose taškuose ir atspindi sezoninį įrenginių efektyvumą.
„Pažangūs įrenginiai visada yra sudėtingesnės komplektacijos, brangesni, lyginant su paprastesniais oro kondicionieriais, tačiau pastebimos tendencijos rodo, kad priimdami spendimą pirkėjai ryžtasi mokėti didesnę kainą už kondicionierių, kuris turi platesnę funkcijų gamą ir galės užtikrinti didesnį komfortą. Vienu iš pagrindinių veiksnių tampa tai, kad verta investuoti į įrenginį, kuris taupys namų ūkio išlaidas elektros energijai“, – pastebi Inga Pauliukaitienė.
Pažangios valdymo sistemos
Dar viena ryški tendencija – pažangių oro kondicionavimo valdymo sistemų kūrimas. Suderinę oro kondicionierių su išmaniuoju įrenginiu (telefonu ar planšetiniu kompiuteriu), galime jį valdyti nuotoliniu būdu. Išmaniosios funkcijos leidžia mums suasmeninti nustatymus, ir nuotoliniu būdu reguliuoti patalpos temperatūrą, oro srautą. Taip ne tik užtikrinamas didesnis komfortas, grįžtant į jau atvėsusius namų, bet ir taupoma energija, vėsinant namus tik tada kada reikia.
Dizainas ir triukšmo lygis
Šiandieninėms tendencijoms galima priskirti ir modernų kondicionierių dizainą bei estetinius sprendimus. Kaip niekada anksčiau interjero vientisumui skiriame ypač daug dėmesio. Įrangos gamintojai rūpinasi ne tik funkcionalumu, bet ir tuo, kad įranga derėtų prie įvairių interjero stilių ir būtų pakankamai dekoratyvi, kuriami minimalistinio dizaino, į akis stipriai nekrentantys modeliai.
Inga Pauliukaitienė sako, kad minimalistinių formų panelę ir subtilų LED ekraną turintys NØRDIS NOVA kondicionieriai sėkmingai įsilieja į įvairių stilių interjerą.
„Įsigilinę į NØRDIS NOVA techninius duomenis, pastebime, kad asortimente dar neturėjome tokio tylaus įrenginio. Vidaus įrenginio triukšmas 1 m atstumu įprasto veikimo metu – lyg žmogaus kvėpavimas – vos 21 dB. Tai super tyliems įrenginiams priskiriamas oro kondicionierius.
Ekologiškas ir ekonomiškas pasirinkimas
Naujausios oro kondicionavimo sistemos yra tylesnės ir efektyvesnės. Tai lemia naujos technologijos, su klimato kaita susiję reikalavimai, didesnis visuomenės reiklumas tvarumui ir ekonomiškumui. Prabanga buvęs oro kondicionierius, dabar tampa neatsiejama patogių namų dalimi.
Žurnalo „Nature Climate Change“ paskelbto tyrimo duomenimis, per ateinančius tris dešimtmečius rekordinio karščio bangos visame pasaulyje gali būti nuo dviejų iki septynių kartų dažnesnės nei per pastaruosius 30 metų, todėl efektyvių ir energiją taupančių oro kondicionierių poreikis ir toliau augs.
Mąstant apie savo namų vėsinimo ir šildymo sprendimus visada reikia žiūrėti į priekį. Verta įvertinti tai, kad patalpų vėsinimas ir šildymas inovatyviais oro kondicionieriais yra ekologiškesnis ir ekonomiškesnis pasirinkimas ilgalaikėje perspektyvoje.
Modernūs, nuotoliniu būdu valdomi, taupiai naudojantys energijos resursus, naudojantys gamtai „draugišką“ šaltnešį, tiek vasarą, tiek žiemą efektyviai patalpų mikroklimatą kontroliuojantys oro kondicionieriai – ne tik pasiruošimas karštoms ateinančių metų vasaroms, bet ir ekonomiškas sprendimas komfortui namuose.