Jo skaičiavimais, 2018 metų sausį, lyginant su praėjusių metų sausiu, labiausiai, maždaug 46 proc., mažėjo vidutinės klasės butų pardavimai. Ekonominės klasės butų pardavimai smuko maždaug 13 proc. Vienintelis prestižinis segmentas išlaikė augimo tendenciją – pardavimų daugėjo apie 43 proc, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pasak A.Antanavičiaus, rinkoje pastebimas skolinimosi aplinkos prastėjimo ženklų. Bankų maržos jau yra pakilusios nuo maždaug 1,5 proc. iki 2 proc. ir daugiau. Greičiausiai, tai yra viena iš esminių priežasčių, kodėl toliau mažėja naujos statybos butų pardavimai ekonominėje ir vidutinėje klasėje, kurioje pirkėjai yra jautrūs kainai ir dažnai perka su paskolomis.
Esama situacija nekilnojamojo turto rinkoje lėmė, kad Kalėdų dovanų ir akcijų laikotarpis, kuris jau senokai praėjo, nekilnojamojo turto rinkoje vis dar tęsiasi. 2018 metų sausį kas trečias naujos statybos projektas Vilniuje siūlė akcijas, dovanas ir nuolaidas.
„Matant įvykius Skandinavijoje, žinant, kad Europos centrinis bankas pradėjo skatinimo politikos atitraukimą bei kad Lietuvos bankas nuo šių metų įvedė papildomo anticiklinio kapitalo rezervo kaupimą komerciniams bankams, nesuku prognozuoti, kad sąlygos pirkti būstą šiais metais prastės, vadinasi, akcijų, nuolaidų ir bandymų skatinti pardavimus nemažės. Rekordiškai didelis neparduotų butų kiekis bei prastėjanti skolinimosi aplinka neišvengiamai darys spaudimą būsto kainoms, todėl kai kurių NT plėtotojų bei bankų ekonomistų prognozės, kad šiais metais Vilniaus rinkoje bus stabilus būsto kainų augimas nelabai turi pagrindo. Daug didesnė tikimybė, kad šiais metais sostinėje prasidės ženkli būsto kainų korekcija. Kokio ji bus dydžio? Kol kas sunku prognozuoti, nes viskas priklausys nuo to, kaip sparčiai pradės mažėti naujų paskolų išdavimas. Kitaip sakant – viskas bankų rankose“ – teigia „Realdata“ vadovas A.Antanavičius.