Interjero dizainerės D. Pilkauskienės teigimu, 1972 metų statybos name, Čiurlionio gatvėje esančiame būste, kurį dabartinis pirkėjas įsigijo prieš keletą metų, buvo atliktas kapitalinis remontas.
„Butas buvo, kaip čia jums pasakius, joks. Viską teko perdaryti iš esmės. Nors sienos išliko, tačiau visa kita – nuo grindų iki langų – buvo pakeista. Taip pat padarėme įėjimą į kiemo pusę, kurio anksčiau nebuvo“, – apie pamatinius būste vykdytus pokyčius pasakoja interjero kūrėja.
Skelbimą apie butą rasite pagal šią nuorodą.
Tiesa, investicijos buvo daromos ne tik į apdailą, bet ir į struktūrinius elementus – išorinės buto sienos buvo apšiltintos akmens vata, taip pat buvo pakeista elektros instaliacija bei pakeista santechnika, atliktas visapusiškas ir kokybiškas remontas.
Tačiau didieji pokyčiai viso namo dar laukia jau netolimoje ateityje. 2018 metais pastate yra numatyta pilna renovacija. Be kitų darbų yra planuojama šildyti namo fasadą ir dekoruoti klinkerio plytomis bei tinku.
Tarp miesto ir miško
Vos daugiau nei 108 kv. m2 bute šiuo metu yra įrengta bendra erdvi svetainė, virtuvė ir valgomasis, suaugusiųjų miegamasis kambarys ir du vaikams pritaikyti kambariai, iš kurių vienas nesunkiai gali virsti darbo kambariu. Čia taip pat įrengti du atskiri san. mazgai – ir vonia, ir dušo kambarys.
Buto apdailoje vyrauja gamtos atspalviai – sudėti šviesiai rusvi natūralaus medžio langai, natūralaus uosio masyvo durys, gilios rudos atspalvio ąžuolo parketlentės. Gamtos elementai veikiausiai pasirinkti neatsitiktinai – miesto centre esantis būstas yra prie pat Vingio parko, o jam priklausančią terasą dengia medžių alėja.
O minkšti bei integruoti baldai, pasižymintys ryškaus violetinio, gilaus gelsvo ir žydro atspalviais, sukuria šiuolaikiško metropolio interjero aurą, kuri puikiai dera su čia esamais antikvariniais baldais.
Investicijos, kurios atsiperka
Anot D. Pilkauskienės, keturių kambarių buto įrengimui buvo naudojamos itin kokybiškos medžiagos. „Tai tikrai nėra ekonominis variantas. Tačiau ir pati būsto vieta juk yra prestižinė“, – teigia dizainerė, pridurdama, jog investuoti į kokybiškas medžiagas siekė ir pats būsto šeimininkas.
Paklausta, į ką investuoti verta daugiausiai, t. y. kur, pagal esamas finansines galimybės, geriau netaupyti, ji išskiria kelis kertinius dalykus: „Baldai yra keičiamas dalykas, tuo tarpu langai ir grindys, kurie sudaro didelę investicinę dalį, yra ilgam, ir čia taupyti nereikėtų.“
Taip pat reikėtų rinktis kokybiškus integruotus baldus, ypač virtuvėje. „Virtuvė irgi yra labai svarbi, todėl tiems, kas turi ribotą biudžetą, siūlau investuoti į virtuvės techniką ir vidines sistemas, pavyzdžiui, visų stalčių bėgelius, nei į paviršius. Juk paviršių gali daryti tiek iš ąžuolo, tiek iš MDF – tai yra nesunkiai keičiamos, restauruojamos dalys“, – įsitikinusi interjero kūrėja.
Kartu ji pastebi, jog į kai kuriuos apdailos elementus investuoti didelių lėšų būtinybės nėra: „Niekad nerekomenduoju investuoti į labai brangius tapetus, nors šiandien jų galima rasti ir labai gražių, ir itin brangių medžiagų. Vietoj jų galima rinktis ir ekonomiškus variantus, kuriuos galima priderinti prie kokybiškų bazinių medžiagų ir gauti labai gerą rezultatą.“
Dar daugiau informacijos apie parduodamą butą rasite skelbime pagal šią nuorodą.