„EIB, kaip Europos Sąjungos bankas, labai skatina energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektus. Siekiame, kad kuo mažiau energijos būtų importuojama. Džiaugiamės sutartimi su Šiaulių banku“, – pasirašydamas sutartį kalbėjo EIB pirmininkas Werneris Hoyeris.
Šiaulių banko sutartis su EIB , kuris yra ir Šiaulių banko akcininkas, yra jau trečioji.
Maždaug šalia 90 pastatų šiandien jau kyla pastoliai, – tikino V.Mazuronis.
Šiaulių banko valdybos pirmininkas Algirdas Butkus atkreipė dėmesį, kad renovacijos procesas per pastaruosius metus gerokai paspartėjo – anksčiau per trejus metus buvo tartasi dėl 70 daugiabučių renovavimo finansavimo, o per pastaruosius metus – dėl 111 daugiabučių.
Pasak jo, Šiaulių bankas ketina kurti specialų padalinį, kuris dirbtų tik su renovuojamų namų finansavimu.
Daugiabučių pastatų valdytojai ir jų savininkai galė teikti paraiškas 20 metų paskoloms energijos efektyvumo didinimo priemonėms finansuoti. Paskolos bus suteikiamos su 3 proc. palūkanomis, paskolos administravimo mokestis nėra taikomas.
„Daugiabučių namų renovacijos procesas vyksta sėkmingai. Būsto energijos taupymo agentūroje jau gauti 200 pastatų gyventojų sutikimai dėl investicinių projektų ir vyksta derybos dėl finansavimo. Maždaug šalia 90 pastatų šiandien jau kyla pastoliai“, – sako V. Mazuronis.
Pirmajam etapui savivaldybės atrinko 840 neefektyviausiai energiją valdančių daugiabučių, iš kurių, remiantis 2013 m. rugsėjo 13 d. duomenimis, Būsto ir energijos taupymo agentūros patvirtinti daugiau nei 500 investicijų planų. Įvykę daugiau nei 200 gyventojų susirinkimų, rudenį visi jie pradės renovacijos darbus.
Antrojo renovacijos etapo metu planuojama surinkti apie 1000 paraiškų.