„Axis industries“ nacionalinio stadiono statyboms pinigų nebereikalaus iš anksto

Nacionalinio stadiono Vilniuje statybų ir koncesijos konkurso laimėtoja „Axis industries“ su partneriais sutinka pati finansuoti statybas, tai yra nereikalaus, kad pinigai jai būtų sumokėti iš anksto.
Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio
Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip teigiama įmonę valdančio koncerno „Icor“ pranešime, „Axis Industries“ vadovaujamas konsorciumas „sutinka prisiimti politinę projekto finansavimo riziką iki statybų darbų pabaigimo“.

Iki šiol konsorciumas siūlė savivaldybei sumokėti iki pusės visų statybos išlaidų dar joms vykstant, savo ruožtu savivaldybė siūlė patvirtinti šį modelį Vyriausybei. Tačiau pastaroji atsisakė prisiimti atsakomybę ir žadėjo skirti finansavimą tik baigus atskirus daugiafunkcio komplekso statybų etapus.

„Savivaldybei pateikėme būtinąsias sąlygas, kurias privalome kartu įgyvendinti tam, kad šis projektas taptų realybe. Šios sąlygos aiškiau reglamentuoja šalių atsakomybes ir sudaro galimybę konsorciumui projektą finansuoti 100 procentų“, – teigė konsorciumo atstovas Julius Dovidonis.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis sako, kad šis susitarimas leidžia tikėtis, jog sutartis dėl stadiono ir kitų objektų statybos bus pasirašyta dar šiemet.

Anot jo, sutarta, kad šalys detalizuos visas įmanomas rizikas ir stengsis jas suvaldyti, pavyzdžiui, būtina užtikrinti, kad nekiltų nesklandumų išduodant statybų leidimą.

„Išties džiaugtis dar anksti, bet vertė, kurią planuojamas kompleksas suteiks miestui – milžiniška. Jau nekalbant apie tai, kad visiškai naujas, pirmas Lietuvoje vien futbolui skirtas stadionas su šildoma natūralia veja bus pastatytas gerokai pigiau, nei Kaune rekonstruotas senas kvazimodinis lengvosios atletikos ir futbolo miksas“, – BNS sakė P.Poderskis.

„Axis Industries“ su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“ ir architektų įmonėmis „Populous“ bei „Cloud architektai“ kompleksą, kuriame būtų futbolo stadionas, trys lauko futbolo aikštės, šešios dengtos krepšinio aikštelės, kultūros centras, biblioteka, vaikų darželis ir nacionalinis sporto muziejus, siūlo pastatyti už 79,9 mln. eurų. Paties futbolo stadiono kaina pasiūlyme sudaro 33,8 mln. eurų.

Vyriausybė yra įsipareigojusi per 25 metus komplekso statyboms ir išlaikymui, renginiams (20 dienų per metus) iš viso skirti 53 mln. eurų.

Konkretus kiekvienos šalies indėlis paaiškės pasirašius sutartį.

Numatyta, kad koncesininko sutartis turėtų būti pasirašoma 25 metams, o šalia prekybos centro „Akropolis“ pastatytas kompleksas priklausytų Vilniaus savivaldybei.

Konsorciumas pateikė savivaldybei išsamų su projektu susijusių neapibrėžtumų sąrašą, kuriuos būtina pašalinti.

„Pavyzdžiui, pagal dabartinį detalųjį Vilniaus miesto planą, daugiafunkciui kompleksui ir nacionalinio futbolo stadionui numatytuose sklypuose fiziškai netelpa visi projekto statiniai, kurių statybų pageidauja savivaldybė. Taigi, tarp konsorciumo teikiamų būtinųjų sąlygų – detaliojo plano korekcijos ir sklypų sujungimas, kurį turėtų organizuoti Vilniaus miesto savivaldybė“, – sakoma pranešime.

Tarp reikalavimų – skaidyti sutartį etapais, numatyti, kad ankstesnio stadiono griaučių griovimo darbai bus apmokėti bet kuriuo atveju, nustatyti išankstines sutarties sąlygas, atskirti projektavimą ir statybą, apjungti du sklypus ir kt.

Derybose taip pat dalyvaujančio Kūno kultūros ir sporto departamento Teisės ir veiklos organizavimo skyriaus vadovė Sigita Vasiljevaitė BNS sakė, kad derybos bus tęsiamos jau šią savaitę, tačiau nebuvo tikra, kad sutartį pavyks pasirašyti dar šiemet.

„Žiūrėsime, kaip seksis derėtis. O deramės dėl visų aspektų, kurie yra: techinės, teisinės, finansinės dalies“, – kalbėjo ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai