Nuomotojas neinformavęs tiesiog pasirinko kitą nuomininką
Nora kartu su nepilnamečiu sūnumi, atsikrausčiusi į sostinę iš Kauno, susidūrė su kliūtimis norėdama išsinuomoti būstą. Teko nueiti bene kryžiaus kelius, kad susirastų butą, į kurį galėtų įsikelti.
Ji 15min pasakojo, kad pirmas nuomotojų arba NT agentų klausimas – kas gyvens būste.
„Sakydavau, kad aš esu dirbanti moteris su vaiku. Tuomet klausdavo, kokio amžiaus vaikas. Atsakydavau, o tada stodavo tyla, po kurios brokeris pasakydavo, jog palaukčiau, pasitars su kolegomis arba žadėdavo perskambinti. Būdavo ir situacijų, kai sakydavo, kad atsiprašo – negali priimti, nes jei nesumokėčiau nuomos, negalės manęs iškraustyti“, – teigė ji.
Moteris jau buvo radusi tinkamą būstą, dėl jo sutarusi, tačiau butas išslydo jai iš rankų iki įsikėlimo likus visai nedaug laiko.
„Laukiau kontaktų, siūliau depozitą, atmesdavau kitus pažįstamų pasiūlymus, o likus kelioms savaitėms, kai jau turėjau ten įsikelti, nuomotojas neinformavęs tiesiog pasirinko kitą nuomininką“, – pasakojo Nora.
Ji taip pat teigė, kad kai kuriais atvejais nuomotojai paprašo papildomo mokesčio už būsto nusidėvėjimą, jei norima įsikelti su nepilnamečiais vaikais.
„Juokingiausia, kad paprastai tokie būstai dar prieš nuomojant jau reikalauja remonto“, – juokėsi moteris.
Tokia situacija būsto nuomos rinkoje išties susiklosčiusi – didžioji dalis nuomotojų vengia nuomoti būstą šeimoms su nepilnamečiais vaikais, konstatuoja brokeriai ir teisininkai.
„Net nėra didelio skirtumo, ar abu tėvai, ar vienas. Suprantama, kai tėvas ar motina yra vieniši, atsiranda papildomų finansinės rizikos veiksnių, bet jie – ne pagrindiniai“, – sako „Inreal“ NT agentas Arminas Karalius.
Tad kodėl nuomotojai taip baiminasi šeimų su vaikais? Ar verta nerimauti?