„Burberry“ drabužių spalvomis išmargintas kauniečio namo fasadas feisbuke kelia bangas

„Facebook“ tinklalapyje pasirodžiusi nuotrauka su namu, kurio fasadas išdažyta taip, kaip kai kurie Londono mados namuose sukurti daiktai, sulaukė daugybės komentarų ir diskusijų. Namo išvaizdą įvertino ir garsus architektas Algimantas Kančas.
Burrbery Namas
„Burberry“ namas / Saugirdo Vaitulionio nuotr.

Kur tiksliai stovi toks namas, nepaminėta. Pasidalinęs savo pastebėjimu autorius tik užrašė: „Arba „Burberry“ Kaune stato atstovybę, arba architektė – tipinė klastočių gerbėja, arba... Kaunas yra Kaunas“. Į pastarąją frazę sureagavę komentatoriai pastebėjo, kad visokių keistuolių apstu ne vien Kaune, bet ir Vilniuje, kituose miestuose.

Vienas kitas žmogus palaikė keistojo namo šeimininkus: „Nestumkit, nesakau, kad tai gražu, bet originalumo tame yra, niekas nepaneigs“, „Fainas, linksmas ir išskirtinis sprendimas!.Nesuprantu sarkazmo „architektūros žinovų“. Matyt, gyvenate Stalino laikų komunaliniuose butuose su žaliomis sienomis, dažytomis aliejiniais dažais... Su kuo ir sveikinu!“

Tiesiog staltiesė... Reikia dar puodukus su lėkštelėmis priklijuoti ant sienų – bus visas komplektas

Vis dėlto dauguma tryško sarkazmu: „Tiesiog staltiesė... Reikia dar puodukus su lėkštelėmis priklijuoti ant sienų – bus visas komplektas“, „Čia apie Škotijos nepriklausomybę“, „Garažo duris darys turbūt pagal „Louis Vuitton“.

Vienas žmogus pastebėjo: „Viskas būtų gerai, jei tai būtų originalas. Dabar namo modelis „Neris“ su „Burberry“ tinku ar kaip ten pavadinti.“

Šia nuotrauka pasidalijo per 700 internautų, o 8,5 tūkst. paspaudė „Like“.

15min.lt paprašė pakomentuoti sprendimą šitaip nudažyti namo fasadą garsų architektą Algimantą Kančą:

Aliaus Koroliovo nuotr./Akimirka iš teismo posėdžio
Aliaus Koroliovo nuotr./Algimantas Kančas

"Šio namo architektūrinis projektas yra tipinis, kartotinis, kitaip tariant, standartinis. Matyt, savininkas pabandė bent kuo nors išsiskirti iš daugybės kitų tokių pat namų ir ėmėsi, sakyčiau, desperatiškų veiksmų.

Jei namas būtų labai originalios architektūros, tarkim, kelių kubų junginys ar papuoštas dar kokiomis neįprastomis detalėmis, gal toks sprendimas ir derėtų. Tačiau dabar tai tėra naivus bandymas būti kitokiu. Net langai, matyti, kad nedera prie linijų. Tai rodo, kad fasado apipavidalinimas nebuvo planuotas iš anksto.

Matyt, savininkas pabandė bent kuo nors išsiskirti iš daugybės kitų tokių pačių namų ir ėmėsi, sakyčiau, desperatiškų veiksmų.

Tai pavyzdys, kai investuojant į tokį svarbų gyvenimo dalyką kaip namas reikia pasikliauti profesionalais, nedaryti iš statomo namo nevykusio eksperimento, kuris daug kainuoja ir po to dar bado akis.

Architektūra sukuria ir pridėtinę vertę statiniui. Žinome ne vieną atvejį, kai mūsų studijoje suprojektuoti originalūs namai buvo parduoti dvigubai brangiau nei kiti toje teritorijoje esantys būstai vien tik dėl savo architektūros ir interjero.

Žmonės dažnai daro įvairias namo planavimo klaidas, kai nesikreipia į architektus. Tarkim, pirmą aukštą iškelia tiek, kad reikia didelių laiptų, langus projektuoja ne į pietus, o į šiaurę arba į kaimynų namus, nepadaro atskiro išėjimo į terasą."

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų