„Antradienį savivaldybei buvo išduotas statybą leidžiantis dokumentas – žengtas dar vienas svarbus žingsnis centrinės miesto dalies atnaujinimo link. Įgyvendinus Nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko parengtą projektą, stoties vaizdas pasikeis kardinaliai. Panevėžys turės dar vieną modernią, patogią bei reprezentatyvią viešąją erdvę“, – sako miesto meras Rytis Račkauskas.
Panevėžio miesto vyriausiasis architektas Saulius Glinskis pasakoja, kad pastato projekto idėją įkvėpė japonų meno rūšis „origami“.
„Stotis bus vientisas statinys, po kuriuo įsikurs peronas, o dalis jo bus apželdinta. Tad gamta ir architektūra tarsi susilies į vieną visumą, sukurdama specifinę oazę“, – sako S.Glinskis.
Autobusų stotyje bus ir neįgaliesiems pritaikyta laukimo salė, keleivių informavimo sistema. Čia bus įrengti informaciniai ekranai, kurių dėka bus galima sužinoti aktualią ir realiu laiku pateikiamą informaciją apie maršrutus. Be įprastų bilietų pardavimo kasų stotyje veiks ir savitarnos terminalas. Jo pagalba bus galima paprastai ir greitai atsiskaityti banko kortele ir įsigyti kelionės bilietus. Po autobusų stotimi suprojektuota ir požeminė 87 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, su neįgaliesiems skirtomis vietomis.
Projektuojant autobusų stotį daug dėmesio buvo skiriama ir šios miesto dalies saugumui bei tvarkos palaikymui. Numatyta, kad autobusai į stotį pateks iš Savanorių aikštės pusės, taip bus saugiausiai apsprendžiamas pėsčiųjų, neįgaliųjų, dviračių, autotransporto judėjimas, vengiant srautų susikirtimo. Techniniame projekte numatytos saugaus eismo priemonės, kelio ženklai, perėjos su apšvietimu, nauji LED šviestuvai stoties bei pėsčiųjų takų apšvietimui, šviestuvai su pritemdymo funkcija, vaizdo stebėjimo kameros ir kt., bus įrengti mažosios architektūros objektai.
Autobusų stoties pastatas suprojektuotas netaisyklingos trapecijos formos. Fasadai numatyti skaidraus stiklo, užtikrinantys vizualinius ryšius tarp vidaus erdvių ir lauke esančio perono, ši vieta kuo daugiau pritaikyta pėstiesiems. Autobusų stotį numatyta įrengti su keleivių laukiamąja sale, bilietų kasomis, vairuotojų poilsio kambariu, bagažo ir smulkių siuntų skyriumi, dispečerine, informacijos tarnyba, sanitarinėmis, administracinėmis patalpomis bei kt.
Daugiau detalių paaiškės įgyvendinant patį projektą. Planuojama, kad autobusų stoties projektas bus įgyvendintas per 3 metus. Jam miesto biudžete šiemet numatytas 521 tūkst. Eur. Statybos rangos darbai turėtų prasidėti dar šiais metais.