Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Būsto ABC. Kada vonioje verta rinktis vinilines grindis, o kada plyteles?

Jau kurį laiką rinkoje populiarėja vinilinės grindys. Jos tinka šildomoms grindims, yra minkštos. Teigiama, kad jos atsparios net drėgmei, todėl dalis prekybininkų jas rekomenduoja įsirengti net vonioje. 15min „Būsto ABC“ paklausė dizainerės, kada vonioje verta rinktis vinilines grindis, o kada vis dėlto plyteles?
Vonios kambario interjeras
Vonios kambario interjeras / Vida Press nuotr.
Temos: 1 „Būsto ABC“

Atsakymo nerandate interneto platybėse? Klauskite specialisto! Siųskite savo klausimus el. paštu bustoabc@15min.lt. Atsakymo ieškokite „Verslo“ rubrikoje „Būsto ABC“.

Interjero dizainerė Karolina Jurgulytė atkreipė dėmesį, kad vonios ir virtuvės zonos grindims keliami aukšti reikalavimai. Jos turi būti atsparios drėgmei ir įbrėžimams, lengvai valomos ir prižiūrimos, tinkamos grindiniam šildymui. Dėl to, įvertinus šiuos aspektus, dauguma žmonių renkasi plyteles.

„Akmuo yra natūrali, ilgaamžė ir drėgmei bei įbrėžimams atspari medžiaga. Taip pat plytelės suteikia laisvės kūrybai – skirtingos tekstūros, formatai, dydžiai leidžia sukurti įdomesnius dizaino sprendimus. Pavyzdžiui, jungiant grindis ir sienas ir tokiu būdu suteikti patalpai daugiau vientisumo. Tad tiems, kurie ieško išskirtinumo vonioje – plytelės geriausias variantas“, – sakė ji.

Tačiau K.Jurgulytė atkreipia dėmesį, kad plytelių montavimas yra ganėtinai ilgas ir purvinas procesas.

„Taip pat kartais reikalauja papildomų transportavimo išlaidų, pvz., didelio formato plyteles atsivežti prireiks didesnių gabaritų automobilio“, – sakė ji.

Tuo tarpu plytelėms nenusileidžianti alternatyva – vinilinė grindų danga.

„Priešingai nei tradicinis laminatas, vinilinė grindų danga ypatinga tuo, kad yra visiškai nejautri drėgmei ir vandeniui, tad tokios grindys yra idealus pasirinkimas vonios kambariui“, – komentavo K.Jurgulytė.

Be to, anot K.Jurgulytės, kitas jų pliusas – pojūčiai vaikštant. Kadangi jos pagamintos iš gana elastingos medžiagos, vaikštant jomis jaučiamas minkštumas, tarsi vaikščiotum samanomis.

„Dar vienas svarbus momentas – dažnai ši danga turi medžiui būdingą ryškią struktūrą su rievėmis ir šakomis, tad prisilietus prie tokių grindų basomis kojomis tikrai jausite medinių grindų jaukumą. Grindys nėra šaltos kaip keraminės plytelės, tai dar labiau sustiprina medinių grindų jausmą po jūsų kojomis. Šios grindys labai greitai montuojamos. Tiesiog klijuojamos arba surakinamos „click“ sistema“, – tikino dizainerė.

Tiesa, pasak K.Jurgulytės, renkantis šias grindis reiktų atkreipti dėmesį, jog joms labai svarbus lygus paviršius.

„Tad labai tikėtina, kad, pvz., loftuose prieš klojant vilininę dangą reikės papildomų investicijų pirmiausia išlyginti grindų paviršių. Plytelės idealaus grindų paviršiaus nereikalauja. Tiesa, kadangi plytelės dažniausiai būna apie 1 cm aukščio, o vinilas gerokai plonesnis – vos 6–7 mm aukščio, neprireiks montuoti papildomų slenksčių ar sujungimų skirtinguose aukščiuose“, – sakė ji.

K.Jurgulytė teigimu, abi grindų dangos puikiai tinka vonios kambariui. Be to, ir kainos prasme tiek vinilas, tiek ir plytelės yra labai panašūs.

„Kuo aukštesnė kokybė, tuo kaina didesnė. Vis tik šioje vietoje siūlyčiau netaupyti, nes grindų dangą sunku ir brangu keisti. Nors esu girdėjusi atsiliepimų, jog, pvz., vinilinė danga greičiau susibraižo nuo guminių baldų apsaugų. Viskas priklauso nuo medžiagos kokybės, todėl prieš renkantis dangą vonios kambariui visuomet rekomenduoju konsultuotis su specialistais“, – kalbėjo pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais