15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Būsto ABC. Kokius dokumentus turiu žiūrėti ir kaip juos analizuoti, kai perku būstą?

Perkant būstą svarbu ne tik išsiaiškinti savo poreikius, bet ir žinoti vietos, kurioje ketinate įsikurti, ypatybes. Kaip žinoti, ar šalia neiškils gamykla, 15min „Būsto ABC“ pasiteiravo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidento Mindaugo Statulevičiaus.
Būstas
Būstas / 123rf.com nuotr.

Atsakymo nerandate interneto platybėse? Klauskite specialisto! Siųskite savo klausimus el. paštu bustoabc@15min.lt. Atsakymo ieškokite naujoje „Verslo“ rubrikoje „Būsto ABC“.

M.Statulevičiaus teigimu, pats svarbiausias dokumentas yra miesto Bendrasis planas, kuris jis skelbiamas savivaldybių puslapiuose. Ten galima matyti, koks užstatymas suplanuotas perspektyvoje, kur numatyta įrengti žaliąsias zonas ar naujas gatves. Tai svarbu kalibruojant lūkesčius dėl būsimos aplinkos, vaizdo pro langus ir būsto vertės.

„Pavyzdžiui, šiuo metu Vilniaus Šnipiškių rajone vyksta daug statybų, Bendrasis planas nurodo, kad ten turėtų atsirasti ir nauja gatvė. Nenorintiems gyventi prie gatvės, ši informacija gali būti esminė priimant sprendimą, tačiau tai pridės vertės norintiems gyventi šalia viešojo transporto stotelių ir dviračių takų“, – aiškino ji.

Jeigu renkatės būstą sostinėje, M.Statulevičius rekomenduoja aplankyti 3d.Vilnius.lt. Tai miesto trimatis maketas, kuriame rasite informaciją apie numatomą statinių projektavimą ir sprendinius.

„Įvedę adresą čia galite matyti ir modeliavimą tiesioginės šviesos – kiek saulės spindulių jūsų langus pasiektų konkrečiu metų laiku ir kitos naudingos informacijos“, – sakė jis.

O tiems, kurie nori gilintis daugiau, verta aplankyti Tpdris.lt – čia galima rasti planuojamų teritorijų naujienas, taip pat svarbu sekti naujienas Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje.

„Sekant teritorijų planavimo dokumentus svarbu įvertinti gretimybes – kokio aukščio pastatai leidžiami jūsų kaimynystėje. Tai gali turėti įtakos vaizdui pro langą, tiesioginės saulės spindulių kiekiui, transporto srautui ir kt. Kita vertus, sutvarkyta aplinka ir kokybiški projektai kaimynystėje prisideda ir prie aplinkinių būstų vertės augimo“, – aiškino M.Statulevičius.

Projektas „Būsto ABC“ rengiamas kartu su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais