Bet abiem atvejais orientuojamasi į gerai uždirbančius pirkėjus. Specialistai įspėja – turtas yra tai, kas ilgainiui nuvertėja, ir šito reikia nepamiršti.
Neparduotų butų skaičius jau viršijo buvusį prieš krizę. Nepaisant to, kad būsto pirkimas šiemet rekordinis, naujų butų vien tik Vilniaus rinkoje – beveik 5 tūkstančiai.
Ieškodama pirkėjo, „Eika“ skelbia apie naujovę – siūlosi žmogui ne tik pati įrengti nupirktą butą, bet ir dvejus metus garantuoti nuomininką, kad, atskaičius mokesčius, buto savininkas užsitikrintų 5 proc. finansinę grąžą.
„Manome, kad tai bus aktualu pirmiausia ne Vilniaus gyventojams, taip pat emigrantams, kurie yra sukaupę kapitalo, užsidirbę ir nori investuoti, bet neturi galimybės tuo rūpintis: būsto įrengimu, nuomininko paieška. Aišku, ir Vilniaus gyventojams, kurie užsiima savo profesine veikla, uždirba pinigus ir neturi galimybių ar noro tą daryti“, – aiškina UAB „Eika“ Plėtros departamento direktorius Martynas Žibūda.
„Eikos“ konkurentai, bendrovę „Hanner“, savo kozirį atskleidė pavasarį – butus parduoda su dvejų metų išperkamosios nuomos galimybe. Pasak bendrovės, normalu, kad, baigus daug statybų projektų, vieniems tenka orientuotis į sukaupusius kapitalo ir ieškančius, kur jį investuoti, kitiems – į tuos, kuriems būsto reikia gyventi.
„Įsigyti būstą, nuomojant jį ir po dviejų metų sukaupus pradinį įnašą, nusipirkti – tai irgi viena iš priemonių, kaip sudaryti palankias sąlygas, būti patrauklesniam būsto pirkėjui, nes rinkoje tikrai yra labai didelė butų pasiūla. Toks būdas skirtas jaunoms šeimoms, kurios šiandien neturi pradinio įnašo ir negali gauti banko paskolos, bet gauna gerą atlyginimą“, – sako AB „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.
Specialistų teigimu, tokios naujienos traukia rinką iš šešėlio, bet „Eikos“ atveju lieka nežinomybė, kas bus po dvejų metų.
„Reikėtų paminėti tai, kad tik dvejų metų laikotarpis yra garantuojamas, kuomet vystytojas užtikrina 5 proc. grąžą, kas bus po to, turbūt ne taip lengva nuspėti. Be abejo, turtas per dvejus metus nusidėvės, galbūt reikės kosmetinio remonto, priklauso nuo to, kokie nuomininkai bus surasti“, – sako Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius.
Pernai bendrovė „Hanner“ Lietuvoje pardavė beveik 300 naujų butų, „Eika“ Vilniuje apie 200, uždirbto pelno įmonės neatskleidžia.