Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Butai investicijai: kokie atsiperka greičiausiai?

Nusipirkus butą Vilniuje ir jį iš karto išnuomavus, investicija vidutiniškai atsipirktų per 14–20 metų, tačiau tiems, kurie renkasi nekilnojamąjį turtą kaip investavimo priemonę, be investicinės grąžos ne ką mažiau svarbus yra investicijos saugumas bei tikėtinas turto vertės pokytis.
UAB "Eika" nuotr.
UAB "Eika" nuotr.

Pasak Martyno Žibūdos, įmonių grupės „Eika“ plėtros direktoriaus, populiariausi investicijai yra 1 ir 2 kambarių butai. „Trijų asmenų ir didesnės šeimos sudaro itin nedidelę nuomininkų rinkos dalį, todėl investuotojai dažniausiai renkasi kompaktiškesnį būstą. Pavyzdžiui,  populiariausias dydis tiems, kurie planuoja įsigyti ir išnuomoti 2 kambarių butą – 44–48 kv. metrai. Taip pat investicijai dažniausiai renkasi žemesniame pastato aukšte esančius butus, kadangi jų kaina mažesnė, o nuomos pajamos beveik nepriklauso nuo to, kuriame aukšte yra butas“, – teigia  M. Žibūda.

Įmonės „Eika“ duomenimis, greičiausiai sostinėje šiuo metu atsipirktų ekonominės, o lėčiausiai – prestižinės klasės butai. Sostinės Pilaitės rajone naujas įrengtas ekonominės klasės dviejų kambarių butas, kurio plotas yra apie 50 kv. m, šiuo metu kainuoja apie 75–85 tūkst. eurų, o jo nuoma – 380-420 eurų per mėnesį. Taigi, įsigijęs ir išnuomojęs tokį būstą savininkas viso buto sumą galėtų susigrąžinti per kiek daugiau nei 14 metų, neįvertinus būsto nusidėvėjimo ir gyventojų pajamų arba verslo liudijimo mokesčio.

Per šiek tiek ilgesnį laikotarpį investicija sugrįžtų ir investuojantiems vidutinėje klasėje. Pavyzdžiui, vidutinės klasės naujos statybos dviejų kambarių (50 kv. m) butas su visa apdaila Naujamiestyje šiandien kainuoja apie 95–105 tūkst. eurų, o nuoma siekia apie 440-480 eurų per mėnesį. Tokio buto savininkui visą sumą nuomininkas sumokėtų po kiek daugiau negu 17 metų.

„Ilgiausiai užtruktų investicijų į prestižinės klasės butą atsiperkamumas – iki 20 metų ar net ilgiau priklausomai nuo įrengimo lygio, tačiau prabangaus būsto vertės augimo potencialas yra didžiausias, o neigiamų rinkos pokyčių įtaka vertei mažiausia, lyginant su kitomis klasėmis. Prestižinės klasės butus įsigyjantys investuotojai dažnai juos ilgam laikui išnuomoja įvairioms įmonėms, ambasadoms. Paprastai tai butai Senamiestyje, Užupyje, Žvėryne“, – situaciją rinkoje komentuoja M. Žibūda.

„Eika“ duomenimis, šiuo metu naują prestižinės klasės – dviejų kambarių, 50 kv. m ploto, butą Senamiestyje galima nusipirkti už 115–130 tūkst. eurų. Jo įrengimas kainuotų dar apie 20 tūkst. eurų, o išnuomoti pavyktų už 600–650 eurų per mėnesį. Tokio buto atsiperkamumo laikotarpis truktų apie 20 metų.

Apie įmonių grupę  „Eika“

1992 m. įkurta bendrovė „EIKA“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3000 butų ir 270 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „EIKOS namai Pilaitėje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos