Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aistros dėl Jokūbo bažnyčios užstatymo įsuko ir būsimo viešbučio valdytojus: „Mums sunku suvokti situaciją“

Viešbučio „Clarion“, kuris turėtų iškilti šalia sostinės Lukiškių aikštės, operatorius kreipėsi į Lietuvos valdžią su pasipiktinimu, kodėl projektui neišduodamas leidimas statybai. Tačiau Vilniaus valdžia atsikerta, kad jei statytojai norėtų leidimo tik viešbučiui, jis būtų išduotas, o kritikos sulaukia projekto biurų dalis.
Projektas prie Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios
Projektas prie Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios / Projekto autorių nuotr.

Aistros dėl Jokūbo bažnyčios užstatymo įtraukė ir būsimo viešbučio operatorius. Balandžio 18 dieną viešbučių operatoriaus „Nordic Choice Hospitality Group“ vadovas Torgeiras Silsethas raštu kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, savivaldybės administracijos direktorių Povilą Poderskį, vyr. miesto architektą Mindaugą Pakalnį, ūkio ministrą Virginijų Sinkevičių ir projekto plėtotojus bendrovę „Orkela“.

„Šiuo laišku norėtume atkreipti dėmesį į procesus, susijusius su užsienio investicijomis Vilniuje, kalbant konkrečiai dėl biurų pastato ir viešbučio komplekso statybų buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje. Esame susirūpinę dėl grupės „Nordic Choice Hospitality Group“, kuriai atstovaujame, investicijų į šį projektą“, – rašoma jiems adresuotame laiške.

T.Silsethas rašte dėsto, kad su „Orkela“ dėl viešbučio statybų buvo sutarta praėjusių metų vasario 24 dieną. Pasirašant susitarimą „Nordic Choice Hospitality Group“ buvo patikinta, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino teritorijos adresu Vasario 16-osios 1 detalųjį planą, kuris 2017 metais koreguotas leidžiant teritorijoje statyti viešbučių ir biurų pastatą.

Anot jo, planuota, kad projekto vertinimas bus atliktas šių metų kovą, leidimas išduotas balandį, tam, kad viešbutis spėtų atsidaryti 2020 metų viduryje.

„NCHG“ sunku suvokti dabartinę situaciją. Mums atrodo, kad projektas pasuko visiškai nenumatytu keliu. Nors viskas daroma pagal valdžios patvirtintą detalųjį planą ir projektas paruoštas pagal patvirtintus dizaino pasiūlymus, procesas staiga sustabdytas valdžios atstovų dėl mums nežinomų priežasčių.

Nereikia sakyti, kad bet koks stabdymas ar nežinomybė labai nemaloni ir iš mūsų pareikalaus papildomų išlaidų ir praradimų. Nesuprantame, kaip tai įmanoma, kaip detalusis planas yra sutvarkytas ir patvirtintas vietos valdžios“, – laiške aiškina T.Silsethas.

Projekto autorių nuotr./Projektas prie Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios
Projekto autorių nuotr./Projektas prie Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios

Vilniaus miesto plėtos departamento direktoriaus ir vyr. architekto Mindaugo Pakalnio teigimu, ginčas vyksta dėl biurų, o ne viešbučio dalies. Esą pastarojo architektūra labiau išspręsta nei išsaugomų pastatų, kuriuose planuojama įrengti biurus.

„Jie natūraliai rūpinasi, kadangi turi planus atsidaryti tam tikru metu ir tą jų kreipimąsi vertiname normaliai, kaip ir visus kitus kreipimusis. Bet jeigu kalbėti apie architektūrinius reikalus, su viešbučio korpusu yra žymiai mažiau problemų, jį architektai yra žymiai daugiau detalizavę ir žymiai labiau atsižvelgę į tos vietos reikalavimus: nuleistas žemyn link Lukiškių aikštės ir viešbučio vidinis, fasadų sprendimai daug labiau atsiliepia tai situacijai, kuri toje vietoje yra“, – 15min komentavo jis.

Pasak M.Pakalnio, jeigu statytojai bandytų išsiimti leidimą tik viešbučio statyboms, statybos leidimas būtų išduotas.

„Čia vystytojų reikalas (skaidyti projektą ar ne – 15min). Pagrindinės pastabos yra dėl išsaugomų pastatų ir jų santykio su vienuolyno ir bažnyčios kontekstu. O pastabų dėl palei Vaižganto gatvę atsirandančiam korpusui yra mažiau. Su viešbučiu matome žymiai mažiau problemų ir jeigu būtų prašyta atskirai leidimo viešbučiui, tai tas leidimo gavimas būtų daug lengvesnis“, – aiškino miesto vyr. architektas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis

Anksčiau komentuodamas projekto architektūrą, M.Pakalnis ją buvo palyginęs su triukšmu, kuris trikdo klasikinę muziką.

„Naujų pastatų fasadai yra labai aktyvūs, dinamiški. Lyg grotų klasikinė muzika ir pasigirsta trankus triukšmas. Dabartinė architektūra primena trankų triukšmą“, – anksčiau yra sakęs M.Pakalnis.

15min skelbė, kad buvusioje Šv. Jokūbo bažnyčios teritorijoje investicijų valdymo įmonė „Lords LB Asset Management“ planuoja statyti viešbutį ir biurus. Viešbutyje ketina kurtis tarptautinis viešbučių tinklas „Clarion“.

„Clarion“ valdo JAV viešbučių tinklų valdytoja „Choice Hotels International“. Skandinavijoje ir Baltijos šalyse „Clarion“ viešbučius franšizės pagrindu valdo Norvegijos „Nordic Choice Hotels“.

Plėtrą buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje numatantis investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondas planuojamą viešbučio ir konferencijų centro projektą paviešino kovo viduryje. Į projektą, kurį įgyvendinti tikimasi iki 2020 metų vidurio, fondas ketina investuoti 45 mln. eurų.

Kovą skelbta, kad čia planuojama statyti 299 kambarių viešbutį, įrengti biurų pastatus, konferencijų centrą.

Vilniaus savivaldybė skelbė, jog istorinių pastatų įkomponavimo sprendinius, kuriuos rengė bendrovė „Archinova“, planuojamame projekte dar reikia tobulinti.

Projektą taip pat kritikuoja Kultūros paveldo departamento ir Lietuvos architektų sąjungos atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?