„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dar viena nacionalinio stadiono Vilniuje vizija: irgi modernus ir inovatyvus kompleksas

Diena, iki kurios Vilniaus miesto savivaldybė laukė norinčiųjų pastatyti Vilniuje daugiafunkcį kompleksą, kuriame pagaliau atsirastų ir normalus stadionas, buvo prieš savaitę. Tokių konkurso dalyvių atsirado du, vienas iš jų savo projektą visuomenei pristatė iš karto. Antrasis dalyvis laukė savaitę, tačiau pagaliau parodė, ką ketina statyti ant Šeškinės kalno.
„Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizija
„Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizija

Vilniaus savivaldybės paskelbtame konkurse, kurio pabaiga atidėliota kelis kartus, norą dalyvauti pareiškė du dalyviai. Vienas iš jų buvo konsorciumas, kurį sudaro kompanijos „Axis Industries“, „Venetus Capital“, „Kauno arena“, kartu su tarptautine architektų kompanija „Populous“ ir lietuviais „Cloud architektais“, kuris teigė esąs pasiruošęs projektą įgyvendinti už 79,9 mln. eurų, futbolo stadiono kaina sudaro 33,8 mln. eurų.

Komplekso vizualizacija
Komplekso vizualizacija

Jų projekte siūlomas 15 tūkst. vietų stadionas, taip pat vietos atsiras ikimokyklinio ugdymo, neformaliojo švietimo ir sveikatinimo paslaugoms, kultūros, komunikacijos ir informacijos centrui, sporto muziejui, masiniams kultūros ir sporto renginiams.

Kitas dalyvis – Renato Načajaus vadovaujama bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“, kuri Vilniaus miesto savivaldybei pateikė 77,886 mln. eurų vertės pasiūlymą. Pagal jų projektą čia bus ne tik 16,7 tūkst. vietų stadionas, bet ir kasdieniam miestiečių naudojimui pritaikytos viešosios urbanistinės erdvės. Kaip teigiama bendrovės pranešime, ruošdama komplekso projektą bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su didžiausia Nyderlanduose 5 žvaigždučių UEFA sertifikatą turinčia Amsterdam Arena.

„Kurdami tarptautinius sporto ir laisvalaikio poreikius atitinkantį kompleksą bendradarbiaujame su pasaulyje pripažintu pirmuoju daugiafunkciu stadionu Europoje – Amsterdam Arena. Jie turi patirties organizuojant tokius sporto ir kultūros renginius, kaip UEFA Čempionų lygos finalas, UEFA Europos lygos finalas, ten vyks ir 2020 m. UEFA Europos futbolo čempionato varžybos, arenos atstovai aktyviai konsultuoja 2022 m. Katare vykstančio pasaulio futbolo čempionato organizatorius. Arena taip pat yra organizavusi Michael Jackson, Celine Dion ir kitų tarptautinių atlikėjų koncertus“, – pranešime cituojamas R.Načajus.

Neaiškumai dėl partnerių

Bendrovė teigia, kad tarp jos subrangovų yra daugiau nei 300 projektų visame pasaulyje įgyvendinusi „KAYI Insaat“ grupė. Turkų valdoma grupė yra pastačiusi Vilniaus prekybos centrą „Ozas“, didžiausią pietryčių Europoje Gaziantepo integruotą sveikatingumo centrą, „Renault“ ir „Volkswagen“ automobilių gamyklas Rusijoje ir kt. Kitas subrangovas – „Budimex“ – yra viena iš didžiausių statybų bendrovių Lenkijoje. Tiesa, pastarosios atstovai BNS yra sakę, kad projekte nedalyvaus.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ nuotr./Renatas Načajus
„Vilniaus nacionalinis stadionas“ nuotr./Renatas Načajus

Pateiktame pasiūlyme numatyti stadiono fasadai iš „kvėpuojančios“ membranos, aliuminio stiklo vitrinos, natūralaus apšvietimo klausimas išspręstas vidinį denginio paviršių padengus pusiau skaidria membrana, praleidžiančia dienos šviesą, bet išsklaidančia saulės spindulius.

Taip pat numatytos apšildytos VIP, žiniasklaidos, komercinio ir technologinio komercinio aukšto tribūnos. Stadiono sporto technologinei daliai bus skiriama 1 900 kv.m., komercinei daliai – 2 400 kv.m., nacionaliniam sporto muziejui – 1 900 kv.m.

Dabar styrantys nebaigto statyti stadiono strypai, planuojama bus panaudoti naujam projektui: „Didžiąją dalį „griaučių“ panaudosime statant mūsų pasiūlytą kompleksą, o likusi dalis – bus perdirbta į suvenyrus“, – teigia R.Načajus.

Antrojo projekto rengėjai stovinčias konstrukcijas pasiryžę nugriauti.

Urbanistikos sprendimai šiuolaikiniam miestiečiui

„Planuodami daugiafunkcinio komplekso urbanistiką, galvojame apie šiuolaikišką žmogų, kuriam aktualūs ne tik sporto ir kultūros renginiai, bet ir įvairios aktyvios laisvalaikio veiklos. Todėl stadiono teritorija pritaikyta kasdieniam viešųjų erdvių naudojimui – prioritetą teikėme pėstiesiems ir dviratininkams, didžioji dalis automobilių aikštelės yra suplanuota po kompleksu. Teritorija bus lengvai prieinama tiek iš centrinės miesto dalies, tiek iš rajonų“, – pasakoja R.Načajus.

Stadiono teritorijoje įsikurs sporto aikštynai, 60,6 tūkst. kv.m ploto ir 19,4 mln. eurų vertės neformaliojo ugdymo veiklai skirtas sporto kompleksas, 2,2 tūkst. kv. m ploto ir 2,9 mln. eurų vertės kultūros ir ugdymo centras, biblioteka, 7,9 tūkst. kv.m ploto ir 3,7 mln. eurų vertės vaikų darželis, renginių aikštė, bėgimo takai, riedlenčių parkas, lauko treniruokliai, ramaus poilsio ir kitos viešam naudojimui skirtos erdvės.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ nuotr./„Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizija
„Vilniaus nacionalinis stadionas“ nuotr./„Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų