Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) surengtoje konferencijoje "Core Conference" kalbėję ekspertai kaip vieną didžiausių šių metų tendencijų išskyrė spartų bendradarbystės erdvių kūrimąsi. Tokio tipo erdvių paklausa kasmet auga šuoliais, todėl šiandien jas turi beveik visi naujai atsidarantys biurai, o kai kuriuose jų dalinimosi erdvės užima reikšmingą ploto dalį, rašoma pranešime spaudai.
„Vilniuje veikia 16 bendradarbystės erdvių, o bendras jų plotas siekia apie 22 tūkst. kv. metrų. Šios erdvės yra įsikūrusios ne tik centriniame Vilniaus verslo kvartale, bet ir kituose miesto mikrorajonuose, o vidutinis bendradarbystės erdvės plotas siekia apie 1,3 tūkst. kv. metrų. Vidutiniškai tokioje erdvėje yra apie 150 darbo vietų“, – sako „Newsec“ Nuomininkų grupės atstovavimo vadovas Baltijos šalyse Martynas Babilas.
Pasak jo, egzistuoja ir keli erdvių segmentai – bendros paskirties erdvės įsikūrusios dideliuose biurų pastatuose tokiuose kaip „Workland“, „Uma“, „B Easy“, „Monday“ ir „ Regus Park Town“ bei specializuotos, skirtingų industrijų profesionalus vienijančios erdvės įsikūrusios atskiruose objektuose tokiuose kaip „Rise Vilnius“, „Pakrantė“, „NVO Avilys“, Vilnius „Tech Park“, „Fridge“, „Work Inn.
Didžiausia bendradarbystės erdvė yra įsikūrusi Vilniaus „Tech Park“ ir užima daugiau nei 9 tūkst. kv. metrų. Tarp didesniųjų bendradarbystės erdvių taip pat yra Gedimino pr. įsikūręs „Workland“, „Baltic Business Centre“ Konstitucijos pr., „Regus Park Town“ Lvovo g. ir „Uma Ozas“, įsikūręs J.Balčikonio g.
Anot M.Babilo, augantis bendrų darbo erdvių populiarumas atspindi besikeičiančią darbo rinką.
„2018 metais pagrindiniai nuomininkų reikalavimai yra lankstumas ir biuro pritaikymas prie individualių poreikių. Darbuotojai nori ne tik rinktis kokiu metu ir kurioje miesto dalyje jiems dirbti, bet ir kuo mažiau skirti dėmesio biuro priežiūrai kartu gaunant aukščiausią biuro kokybę. Bendradarbystės erdvės gali tai suteikti, todėl jų populiarumas auga“, – pasakoja M.Babilas.