„Stambių miestų besivystančiose šalyse būsto rinkos yra pervertintos ir čia egzistuoja didesnė burbulo rizika, lyginant su praėjusiais metais“, – skelbiama banko ataskaitoje.
Tarp tokių miestų pirmauja Torontas, po kurio seka Stokholmas, Miunchenas, Vankuveris, Sidnėjus, Londonas ir Honkongas, rodo banko sudarytas Pasaulinis nekilnojamojo turto burbulų indeksas.
Iš dvidešimties analizuotų Europos miestų nekilnojamojo turto kainos nėra išpūstos tik Milane, nurodoma ataskaitoje. Joje taip pat pažymima, kad nors Londone nekilnojamojo turto rinka išlieka pervertinta, burbulo rizika sumažėjo per pernai įvykusios „Brexit“ refendumo.
Tuo tarpu Paryžius yra vienas iš kelių Europos miestų, kur per pastaruosius keturis ketvirčius fiksuojamas staigus „temperatūros augimas“. Čia kainos iš esmės atsikovojo viską, ką buvo praradusios nuo 2012 metų, skelbia UBS.
Banko ekspertai nustatė, kad nekilnojamojo turto rinka yra nuvertinta tik Čikagoje.
„Augantis ekonominis pasitikėjimas, didžiuosiuose miestuose kylantys atlyginimai ir itin mos palūkanos prisidėjo prie didžiulės nekilnojamojo turto paklausos augimo“, – sakę UBS atstovas Claudio Saputelli.
Jis taip pat pridūrė, kad daugelyje miestų paklausą skatina ir kinų investuotojai, kai kur išstumiantys vietos pirkėjus.