Portalas „Business Insider“ apklausė kelis ekspertus apie tai, kaip jų pensijos planus keičia žinios apie klimato kaitos padarinius. Iš jų atsakymų tapo aišku, kokia investicija aplenkia jų dėmesį – tai namas pajūryje.
Portalas skelbia, kad Jungtinėse Valstijose, Pietų Karolinoje, prie vandenyno įsikūrę namai nuo 2005 metų jau nuvertėjo maždaug 270 mln. JAV dolerių. Tačiau temperatūros kilimas ir potvyniai pastebimi visame pasaulyje.
„Klimato pokyčiai bus matomi visur“, – įsitikinusi Vašingtono universiteto vyriausioji mokslininkė Heidi Roop.
Jai ir jos vyrui, glaciologui, tyrinėjančiam ledynus, klimato pokyčiai yra didelė dalis diskusijų, kur jie nori gyventi ir pirkti būstą. Ir pirmiausiai aišku, kur jie tikrai nenori įsigyti nekilnojamojo turto.
„Nenorime gyventi vandens apsemtoje vietoje. Pakrantėje galima gyventi mąstant trumpuoju laikotarpiu, tačiau tai tikrai ne ilgalaikė investicija“, – „Business Insider“ sakė ji.
Vašingtono universiteto programos „Washington Sea Grant“, tyrinėjančios vandenynus ir pakrantes, mokslininkas Ianas Milleris, taip pat mano, kad ilguoju laikotarpiu investuoti į NT esantį šalia pakrantės, nėra protinga.
„Nemanau, kad pirkčiau turtą greta kranto su mintimi, kad šią investiciją galėsiu perduoti savo vaikams ar vaikaičiams. Tačiau trumpuoju laikotarpiu toks pirkinys gali būti perspektyvus“, – portalui kalbėjo jis.