„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Poetai gaivina idėją atkurti „Literatų svetainę“: nors pritaria, miestas ir savininkai to nesiruošia daryti

Nors jaunimui patalpos Gedimino prospekto pradžioje geriau žinomos kaip buvusi „Kentucky Fried Chicken“ (KFC) kavinė, didelė dalis vilniečių dar vis pamena ten veikusį restoraną „Literatų svetainė“. Joje lankydavosi žurnalistai, poetai, menininkai, tarp jų – ir Czesławas Miłoszas. Šiuo metu šios patalpos – tuščios, todėl menininkai vėl pradėjo gaivinti idėją čia atkurti istorinę kavinę. Tiesa, nei jų savininkas, nei Vilniaus meras nėra entuziastingai nusiteikę.
Gedimino pr. 1
Gedimino pr. 1 / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Praėjusių metų viduryje KFC restoranas persikraustė iš patalpų Gedimino pr. 1 į Gedimino pr. 5. Tad šios kraustynės vėl atvėrė galimybę diskusijoms pačiame sostinės centre atkurti istorinę kavinę.

XIX amžiaus pabaigoje baigtame statyti pastate nuo pat pradžių veikė užeigos, aludės, kavinės ir restoranai. Iš pradžių čia buvo įsikūrusi aludė, caro laikais veikė restoranas „Meška“ („Medvied“). 1920 metais atverta pirmoji lietuviška kavinė „Birutė“, 1921-ais naujasis savininkas Sebastijonas Rudnickis cukrainę pavadina „Pas Rudnickį“. Čia bendraudavo lenkų, lietuvių, baltarusių, žydų, rusų literatai ir žurnalistai.

„Literatų svetainė“ čia buvo atidaryta 1960-ais ir veikė iki 2007. Sovietmečiu čia ir toliau rinkosi menininkai, inteligentai. Atkūrus Nepriklausomybę šis restoranas išgyveno permainingus laikus – čia buvo ir valiutinis baras-restoranas, ir Gariūnų prekeivių pamėgta vieta, ir skandinaviško stiliaus restoranas su išskirtiniu meniu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“