Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gelgaudiškio dvaras iškeliavo į naujų šeimininkų rankas

Aštuonis kartus mėginusi išnuomoti restauruotą Gelgaudiškio dvarą, Šakių rajono savivaldybė, devintąjį kartą rado dvarui naujus šeimininkus. Šiandien Gelgaudiškio dvare pasirašyta sutartis, kuria dvaras išnuomojamas verslininkams iš Alytaus, viešbučio ir restorano „Dzūkijos dvaras“ bei pramogų parko „Tarzanija“ savininkams Giedrei ir Mindaugui Aldoniams.
Gelgaudiškio Dvaras
Gelgaudiškio dvaras / Gelgaudiškio dvaro archyvo nuotr.

Šakių rajono savivaldybei nuomos sutartis leis lengviau atsipūsti – radusi nuomininkus dvarui, ji išvengs didelių finansinių nuostolių. Savivaldybė būtų turėjusi grąžinti daugiau nei 2 milijonus eurų Europos Sąjungos paramos, išleistos rūmų restauracijai.

Gelgaudiškio dvaro sodybos ansamblyje - rūmai, virtuvė, svirnas, oficina, tvartas, oranžerija, kumetynas, bokštas, rūsiai ir parkas. Europos sąjungos programos ir Šakių rajono savivaldybė finansavo rūmų, oficinos, kumetyno, oranžerijos, vandens bokšto restauraciją. Naujo gyvenimo tebelaukia raudonų plytų svirno pastatas ir dvaro rūsiai.

Pagal sutartį Gelgaudiškio dvaras naujiesiems šeimininkams išnuomotas 50 metų. Sutarta, kad per trejus metus į dvarą bus investuota 300 tūkstančių eurų. Per pirmuosius metus – 180 tūkstančių eurų.

„Šis dvaras tarsi tęsia mūsų veiklą, - sako istorinį dvarą išsinuomojęs Alytaus verslininkas Mindaugas Aldonis. – Turime naują dvarą Alytuje ir kuriame visiškai naują jo istoriją. Gelgaudiškio dvare istoriją turėsime saugoti ir ją tęsti. Tai rimtas ir svarbus iššūkis“.

Dzūkijoje ir Lietuvoje itin mėgstamo „Tarzanijos“ pramogų parko savininkas teigia - tapti Gelgaudiškio dvaro operatoriumi jis apsisprendė tik gavęs šeimos patikinimą ir patvirtinimą, kad sulauksiąs pagalbos. „Parodžiau vaikams dvarą ir išgavau jų pažadą, kad baigę mokslus Vilniuje, sūnus ir dukra grįš dirbti mūsų šeimos versle“, - sako M.Aldonis.

Pirmųjų metų planas – sutvarkyti pirmąjį rūmų aukštą ir įrengti dvaro laikmetį atitinkančią ekspoziciją. Taip pat šiais metais dvare atsiras kavinė, o per du metus – restoranas ir penkiasdešimties vietų viešbutis.

„Tikrai žinome, kad turistus vilioja maisto kultūra, jie nori ne tik pamatyti istorinius pastatus, gražiai sutvarkytą aplinką, sužinoti apie dvarų kultūrą, bet ir skaniai pavalgyti, paragauti gėrybių, kuriomis anuomet garsėjo dvaras“, - įsitikinęs naujasis dvaro šeimininkas.

Gelgaudiškio dvaras iškilo apie 1842-1846 metus. Jį pastatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Anuomet dvaras turėjo nuosavą vandentiekį, ledainę, sūrinę. Rūmus supo didžiulis, sudėtingos struktūros parkas, išlikęs iki šių dienų. 1922 metais dvaras išparduotas, jame įsteigta vaikų prieglauda. Prie Gelgaudiškio dvaro 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios legendinio televizijos serialo „Tadas Blinda“ serijos. Centriniai dvaro rūmai restauruoti 2012 metais. Viename didžiausių Lietuvoje, 118 hektarų dvaro parke atkurtas 2,5 km ilgio pažintinis takas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs