Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ginčas dėl įstiklinto pastato Gedimino prospekte tęsiasi: prokuroras prašo panaikinti statybą leidusius dokumentus

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo panaikinti Vilniaus savivaldybės administracijos priimtus statybą leidžiančius dokumentus bei pašalinti statybos darbų padarinius, kuriais buvo suardyta Vilniuje, Gedimino pr. 27, esančio pastato architektūra, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Vero Cafe“ Gedimino prospekte
„Vero Cafe“ Gedimino prospekte / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Įvertinęs tyrimo dėl galimai pažeisto viešojo intereso metu gautus dokumentus, prokuroras ieškinyje teismui nurodė, kad statybą leidžiantys dokumentai, manoma, neatitinka įstatymų jiems keliamų reikalavimų, o atlikti darbai pažeidžia pastato, registruoto Kultūros vertybių registre, vertingąsias savybes, todėl turi būti pripažinti neteisėtais ir naikintinais.

Prokuroras teismo prašo įpareigoti remonto darbus atlikusią bendrovę panaikinti statybos, pažeidžiančios teisės aktų reikalavimus, padarinius bei atstatyti buvusią padėtį.

15min primena, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2014 m. ir 2017 m. išdavė leidimus atlikti pastato remonto darbus.

2018 m. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos bei Kultūros paveldo departamento (KDP) specialistams patikrinus atliktus remonto darbus, nustatyta, kad atlikti darbai neatitinka projektų, o įstiklinus erdvę tarp kolonų, buvo suardyta pastato tūrinė-erdvinė kompozicija.

Lietuvos architektų rūmai, gindami viešąjį interesą, į teismą kreipėsi 2018 metų rugpjūtį. Nors Vilniaus apylinkės teismas buvo pripažinęs, jog dalis statybos darbų Gedimino prospekto ir A.Jakšto gatvių sankirtoje buvo neteisėti, tačiau Vilniaus apygardos, o vėliau – ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad Architektų rūmai neturėjo teisės kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo.

„Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ gavęs leidimus, 2018-ųjų vasarą įstiklino atvirą pastato Gedimino pr. 27 pirmo aukšto dalį ir ten norėjo įrengti sezoninę kavinę. Daugiau nei 3,2 tūkst. kv. metrų ploto patalpas pastate įmonė valdo nuo 2007-ųjų.

Vienas vertingiausių tarpukario Vilniaus moderniosios architektūros pastatų į Kultūros vertybių registrą buvo įtrauktas 1993 m. Šis statinys taip pat yra dviejose saugomose teritorijose: Vilniaus miesto istorinėje dalyje, vadinamoje Naujamiesčiu, ir Vilniaus senojo miesto su priemiesčiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?