Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Google“ vardas Singapūre siejasi su svajonių darbu ir idealiomis sąlygomis biure

Per kasmet Singapūre rengiamus patraukliausių darbdavių rinkimus bendrovė „Google“ dažniausiai patenka į pirmąjį trejetą. Ir čia siekia dirbti specialistai ne tik iš visos Pietryčių Azijos, bet ir iš Europos. Tai nestebina apsilankius pagrindiniame pasaulinės korporacijos biure Singapūre. Darbo sąlygos čia yra pavydėtinos. 
"Google" biuras Singapūre
„Google“ biuras Singapūre

PROJEKTĄ „ATRASK INDONEZIJĄ SU MARIUMI JOKŪBAIČIU“ RASITE ČIA

15min verslo naujienų skyriaus redaktorius Marius Jokūbaitis leidosi į dvi savaites truksiančią kelionę po Indoneziją, užsukant į Singapūrą. M.Jokūbaitis dalijasi savo įspūdžiais – straipsniais, nuotraukomis, vaizdo įrašais. Kelionės akimirkas rasite projekto polapyje „Atrask Indoneziją su Mariumi Jokūbaičiu“.

Vienu iš pasaulio finansų centrų esantis Singapūras tapo „Google“ centru visoje Pietryčių Azijoje. Kitose regiono šalyse yra paslaugų skyriai, o šiame megapolyje telkiasi visa inžinierių, programuotojų grietinėlė. 2500 darbuotojų turintis „Google“ centras duris atvėrė ir 15min.

„Google“ biuras Singapūre
„Google“ biuras Singapūre

„Google“ darbuotojas Jegganas Rajendramas lydėjo per laisvalaikio, poilsio erdves, parodė, kaip specialistai ilsisi. Į darbines patalpas nebuvau įleistas, tačiau pakako ir to, ką pamačiau ten. Vos prieš trejus metus atidarytas biuras jau nusipelnė komplimentų visame pasaulyje.

„Google“ biuras Singapūre
„Google“ biuras Singapūre

Patalpų interjeras yra žaismingas, skatinantis darbuotoją jaustis laisvai, kai jis ne prie darbo stalo.

„Google“ biuras Singapūre
„Google“ biuras Singapūre

Tačiau ir ne tai svarbiausia. Kaip pasakojo J.Rajendramas, būstinės darbuotojai patys gali nuspręsti, kaip ir kur jie nori dirbti, nes erdvių čia daugiau nei pakanka. Keliaudamas po daugiaaukštį pastatą gali išsirinkti vietą tiesiog pagal nuotaiką ar norą – šviesesnę ar tamsesnę, arčiau gėrimų šaldytuvo ar bendroje poilsio zonoje.

Žaidimų kambariais jau nieko nenustebinsi ir Lietuvoje, bet Singapūro „Google“ yra miego kambarys, kuriame darbuotojai gali nusnausti, kada panorėję. Pats biuras dirba visą parą, tad pervargę programuotojai čia, sako, užsuka dažnai bent kelioms minutėms.

„Google“ biuras Singapūre
„Google“ biuras Singapūre

Mamos ir vaiko kambarys čia taip pat yra, visai netoli masažo ir grožio salonų. Tiesa, čia jau paslaugos mokamos, tačiau kaina – simbolinė, nes dalį dotuoja darbdavys.

„Google“ biuras Singapūre
„Google“ biuras Singapūre

Kūdikių susilaukusios motinos į darbą čia paprastai grįžta jau po šešių mėnesių, tad motinos ir vaiko kambarys – logiškas sprendimas.

Tik įžengus į būstinę pasitinka milžiniško dydžio ekranas, informuojantis apie artimiausius renginius, susitikimus biure. Koridoriai apšviesti LED, o sienos kai kur padengtos natūralia žole – šaltam betonui paslėpti čia sugalvota įvairių būdų. Dominuoja ryškios „Google“ prekės ženklo spalvos, tačiau daugiausia vietos palikta žalumai.

„Google“, kaip darbdavys, Singapūre itin paklausus ir dėl daugelio kitų dalykų. Pavyzdžiui, visi be išimties darbuotojai yra maitinami nemokamai, o pasirinkimas – kaip neblogame restorane.

„Google“ biuras Singapūre
„Google“ biuras Singapūre

Tuo metu, kai lankiausi, bendrovės specialistai pietavo ir galėjo rinktis iš kelių mėsiškų, žuvies patiekalų, salotų. Maitinimosi erdvių čia bent keletas.

Jei nori pakvėpuoti grynu oru – gali drožti į ant stogo užveistą sodą. Nuo jo panorama nuostabi, tačiau čia sutiksi nedaug žmonių – Singapūre nuolat karšta. Jei nori išsikrauti – suk į muzikos instrumentų kambarį, išsirink kokią dūdą ar pianiną ir grodamas pailsėk – tuo irgi naudojasi „Google“ būstinės darbuotojai.

Čia pat atskirose patalpose įrengti ir nedideli maldos namai, kuriuose gali melstis bet kurių religijų išpažinėjai. Užsukti vidun neteko, tačiau mane patikino, kad ji visiškai universali.

Tokios sąlygos traukia darbuotojus ne tik iš Singapūro. Pavyzdžiui, mane lydėjusio šrilankiečio departamente pluša 30 valstybių piliečiai.

„Esu tikras, kad kur nors čia rastume ir lietuvį“, – išlydėdamas sako J.Rajendramas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?