Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gyvenimas Vilniaus centre – tik už 200 litų per mėnesį

200-300 Lt per mėnesį pakaks, kad gyventumėte Vilniaus centre. Manote, tai sapnas? Anaiptol. Už šią sumą galėsite ne tik susimokėti komunalinius mokesčius, bet ir pasijusti lyg grįžęs į studentiškus laikus. Sostinės gyventojai pamažu kraustosi gyventi į studentų bendrabučius.
Studentų bendrabutyje
Studentų bendrabutyje / „Scanpix“ nuotr.

Štai Vilniaus kooperacijos kolegijos bendrabučio, įsikūrusio Vilniaus Lvovo g., valdytoja Margarita Mačiulaitienė 15min.lt teigė, kad maždaug 30 proc. šio bendrabučio gyventojų nėra minėtos kolegijos studentai.

„Kaina mėnesiui ne kolegijos studentui yra 200–300 Lt“, – sako M.Mačiulaitienė. Jos teigimu, didžiausias gyvenimo šiame bendrabutyje privalumas yra tai, kad šis yra Vilniaus centre. Be to, geras susisiekimas. „Dauguma tų, kurie nėra mūsų studentai, tačiau gyvena bendrabutyje, yra kitų aukštųjų mokyklų studentai“, – pasakoja M.Mačiulaitienė.

Kaina mėnesiui ne kolegijos studentui yra 200–300 Lt, – sako M.Mačiulaitienė.

Visiems bendrabučio gyventojams be išimties galioja tam tikros taisyklės. Visiems privalu palaikyti švarą ir tvarką kambariuose bei bendro naudojimo patalpose. „Taip pat privalu saugoti bendrabučio turtą, nekelti triukšmo, rūkyti tik tam skirtoje vietoje, laikytis mokesčio mokėjimo terminų“, – taisyklių sąrašą vardija bendrabučio valdytoja.

Tiesa, kol kas tendencijos, kad tarp gyventojų yra daugiau tokių, kurie nėra šios kolegijos studentai, nėra. Visi norintys kolegijos studentai gauna vietą bendrabutyje.

„Apgyvendiname visus kolegijos studentus, kurie pageidauja gyventi bendrabutyje. Mokestis jiems 130-180 Lt“, – sako M.Mačiulaitienė.

Lietuvos Edukologijos universiteto bendrabutyje Vivulskio g. taip pat yra gyventojų, kurie nėra šios aukštosios mokyklos studentai. Jie sudaro 15 proc. visų jo gyventojų.

Bendrabučių skyriaus vedėja Elena Kelminskienė 15min.lt teigė, kad dauguma ne aukštosios mokyklos studentų, kurie gyvena minėtame bendrabutyje, šiuo metu mokosi kitose aukštosiose mokyklose.

„Kitų mokyklų studentai moka tiek pat, kiek ir mūsų universiteto studentai. Kainos paskelbtos Ūkio direkcijos puslapyje“, – sako E.Kelminskienė. Minėtame tinklalapyje teigiama, kad „gyvenant dviese mokama 210 Lt, neįgaliajam studentui mėnesio dviviečiame kambaryje kaina – 105 Lt. Gyvenant kambaryje trims – 190 Lt, neįgaliam studentui – 95 Lt. Tuo metu gyvenant kambaryje vienam – 420 Lt, neįgaliam studentui – 210 Lt“.

„Vivulskio g. bendrabučio privalumai – blokiniai kambariai. Blokelyje yra du kambariai, šalia jų – dušai, prausyklos, tualetai“, – privalumus vardija E.Kelminskienė.

Ne VU studentams vieta bendrabutyje kainuoja 250 Lt dviviečiame kambaryje ir 200 Lt – triviečiame, – sako Bendrųjų reikalų direkcijos Būsto skyriaus vedėjas Nerijus Cicilionis.

Jos teigimu, konkurencijos tarp ne universiteto studentų ir aukštosios mokyklos studentų konkurencijos nėra – kambarių pakanka.

Ne universiteto studentai gali apsigyventi ir Vilniaus universiteto (VU) M.K.Čiurlionio gatvėje esančiame bendrabutyje.

„Ne VU studentams vieta bendrabutyje kainuoja 250 Lt dviviečiame kambaryje ir 200 Lt – triviečiame. Tačiau šiuo metu jie M.K. Čiurlionio g. negyvena“, – 15min.lt teigia Bendrųjų reikalų direkcijos Būsto skyriaus vedėjas Nerijus Cicilionis.

Anot jo, Vilniaus universiteto studentams visuose aukštosios mokyklos bendrabučiuose vietų pakanka.

„Jiems taikomas mokestis yra 150 Lt dviviečiame ir 170 Lt triviečiame kambaryje“, – priduria N.Cicilionis.

Gyvenate bendrabutyje? Jūsų netenkina sąlygos jame? O gal susikūrėte iš kojų verčiantį interjerą bendrabučio kambaryje? Visa tai fotografuokite ir pasidalinkite su 15min.lt rubrikos studentams skaitytojais. Savo nuotraukas siųskite e.paštu studentai@15min.lt!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs