Anot „Bloomberg“, brokeriai iš Singapūro, Japonijos, Australijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų pastebėjo padidėjusį honkongiečių susidomėjimą nekilnojamuoju turtu.
Tiesa, Honkongo elitas ir anksčiau pirkdavo būstą užsienyje, tačiau į tokį turtą buvo žiūrima kaip į investiciją. Dabar potencialūs pirkėjai ketina juose gyventi.
„Įprastai žmonės iš Honkongo su mumis kalba apie pajamingumą, už kiek galima būtų išnuomoti būstą. Dabar jie daugiau klausia apie mokyklas, kur jų vaikai galės apsistoti, kaip toli būstas nuo viešojo transporto“, – sakė nekilnojamojo turto paslaugų įmonės „CBRE“ Australijos gyvenamojo būsto skyriaus direktorius Colinas Griffinas.
Teigiama, kad didžioji dalis pirkėjų ieško būstų, kurių kaina siektų 1–2 mln. JAV dolerių. Domimasi galimybe apsigyventi ne tik Australijoje, bet ir Kanadoje, Malaizijoje ir Taivane.
Neramumai Honkonge tęsiasi jau beveik septynis mėnesius, o juos pirmiausia pakurstė dabar jau atmestas įstatymo projektas, kuriuo buvo numatyta vykdyti ekstradicijas į žemyninę Kiniją. Visgi vėliau protestai peraugo į judėjimą prieš griežtesnę Pekino kontrolę, kurios baiminasi daugelis Honkongo gyventojų.