Tai, jog naujasis kone 3 tūkst. kv. m ploto „JUNG Vilnius“ biuras yra išmanus, galima justi dar nepatekus vidun. Jo prieigoje – automatizuota lauko augalų laistymo sistema, o ant stogo įrengta lauko oro stebėjimo stotelė, kuri automatiškai siunčia signalus, pagal kuriuos reguliuojama patalpų temperatūra ar užtraukiamos žaliuzės, jei lauke šviečia saulė. Ant stogo įkurdinti ir saulės moduliai, padedantys sumažinti kaštus ir panaudoti šį plotą žaliosios energijos kūrimo stotele.
Tvarumo aspektas atspindėtas ir biuro parkavimo aikštelėje, kur darbuotojai ir klientai gali pasinaudoti e-krovimo sistema, leidžiančia nemokamai pasikrauti elektromobilius, dviračius ar paspirtukus, naudojantis asmenine „JUNG“ elektrinės teikiama elektros energija.
Darbuotojai į vidų įleidžiami naudojantis pirštų atspaudų skenavimo arba veido atpažinimo sprendimais – pagal kiekvieno individualius poreikius. Tiesa, „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis šį procesą sau dar labiau palengvino, durų atrakinimui naudodamas po oda esančio daviklio nuskaitymo mechanizmą.
„Mūsų įmonės veikla labai glaudžiai susijusi su išmaniosiomis pastatų valdymo sistemomis, todėl įrenginėdami biurą, kuris išmanumo prasme turbūt yra toks vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje, norėjome ne tik apie jas kalbėti, bet ir atspindėti tiesiogiai. Be to, savo darbuotojams siekiame kurti patogias, šiuolaikiškas, tvarumo ir inovacijų principais grįstas darbo vietas, todėl tai ką turime šiandien yra realus patirties ir pažangos įrodymas“, – sako R.Skurdenis.
Demonstracinė erdvė – norintiems „pasimatuoti“ ateities namus
Biuro viduje įrengtos ne tik ypač modernios darbo vietos, sandėlis, bet ir jau lankytojams atviras demonstracinis protingo namo sistemų salonas. Tai, „JUNG Vilnius“ vadovo teigimu, unikali, po vienu stogu įrengta erdvė, kurią sudaro realus butas su virtuvės, svetainės, miegamojo ir vonios kambario zonomis. Čia pat įkurdintas ir demonstracinis viešbučio kambarys.
Visa demonstracinė erdvė, R.Skurdenio teigimu, yra bene vienintelė šalyje ir visoje Rytų Europoje, telkianti tokią didelę integruotų išmaniųjų sistemų koncentraciją, valdomų iš vienos bendros sistemos.
„Reiktų priminti, jog išmaniosios sistemos šalyje nėra naujovė – jų galima sutikti tiek privačiose, tiek viešose erdvėse, tačiau tik nedaugelis jas realiai sujungia į vientisą ir bendrai veikiančią visumą“, – pastebi R. Skurdenis.
Vadovas pasakoja, jog pagrindinis lūkestis buvo sukurti tokį showroomą, kuris kaip įmanoma realiau atspindėtų realias technologines galimybes ir perteiktų ateities namų pojūtį. Erdvėse lankytojai patys gali išbandyti įrangą, pajusti, ką reiškia buitį palengvinanti ir vartotojui tarnaujanti technologijų pažanga: nuo valdymo balsu ir biometrinio durų užrakto iki automatiškai valdomo apšvietimo ar tik virtuvėje tinkančios muzikos. Šiam salonui įrengti buvo keliami ypač aukšti kokybiniai kriterijai, o didžioji dalis baldų buvo gaminami pagal specialius užsakymus. Tiesa, R.Skurdenis atkreipia dėmesį, jog su produktais lankytojai šiame biure gali tik susipažinti, bet ne įsigyti bei šiuo klausimu pataria kreiptis tiesiogiai į distributorius.
„Manau, tai puikus JUNG ir kitų partnerių – žinomų buitinės technikos, santechnikos įrangos ir kt. prekių ženklų – sinergijos rezultatas. Čia laukiami visi – tiek interjero dizaineriai, architektai, elektrikai, tiek šių sričių studentai ar apie tokius namus svajojantys naujakuriai“, – projektu džiaugiasi „JUNG Vilnius“ vadovas, įsitikinęs, jog šiandienos vartotojui vien kataloguose ar virtualioje erdvėje siūlomų vaizdų nebepakanka.