Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Karantinas smarkiai nepakeitė NT pardavimo rezultatų e. varžytinėse

Tris mėnesius trukęs karantinas smarkiai nepakeitė nekilnojamojo turto pardavimo rezultatų elektroninių varžytinių sistemoje. Valstybės valdomų Registrų centro ir Turto banko duomenimis, aukcionų ir varžytinių įvyko mažiau, tačiau turto parduota už panašias sumas, kaip ir pernai.
Statybos aikštelėje
Statybos aikštelėje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Turto bankas per karantiną surengė 366 aukcionus ir pardavė 84 objektus už beveik 4,52 mln. eurų. 2019 metais tuo pat laiku įmonė surengė 244 aukcionus, kuriuose pardavė 80 objektų už 4,76 mln. eurų.

„Šiais metais parduotas vienas labai brangus objektas, visi kiti – smulkesni ir labai smulkūs objektai. Tik dviejų objektų kaina viršijo 100 tūkst. eurų, o daugiau nei pusės pardavimo kaina buvo mažesnė nei 10 tūkst. eurų. Tuo tarpu 2019 metais per tą patį laikotarpį parduota 10 objektų, kurių pardavimo kainą viršijo 100 tūkst. eurų“, – BNS sakė Turto banko Turto pardavimų skyriaus vadovas Aras Variakojis.

Brangiausiai parduotas objektas – buvęs Finansų ministerijos mokymo centras Žvėryne – jį už 2,86 mln. eurų įsigijo NT plėtros bendrovė „Eika“.

„Duomenys šiemet nerodo didesnio elektroninių varžytynių ir aukcionų suaktyvėjimo, palyginti su praėjusiais metais. Kai kurios varžytynės ar aukcionai baigėsi per karantiną, tačiau formaliai jų pabaiga bus fiksuota vėliau, kai bus sutvarkyti visi formalumai“, – BNS sakė Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus.

Registrų centro duomenimis, šiemet nuo kovo vidurio iki birželio vidurio elektroninių varžytinių portale turto parduota už 22 mln. eurų – beveik tiek pat kiek pernai tuo pat laiku – 21,9 mln. eurų.

Per šį laiką surengtos beveik 3 tūkst. varžytynių ir aukcionų, įvyko 575. Pernai tuo pat laiku surengta tiek pat varžytinių ir aukcionų, tačiau įvyko daugiau – 735.

Daugiausiai turto šiemet pardavė antstoliai – už 14,4 mln. eurų (pernai – už 6,6 mln. eurų), kitos institucijos – už 2,3 mln. eurų (beveik už 1 mln. eurų), savivaldybės – už 2,1 mln. eurų (3,2 mln. eurų), nemokumo administratoriai – už 1,1 mln. eurų (beveik už 6 mln. eurų).

Brangiausiai per karantiną elektroninių varžytynių portale antstoliai pardavė kavinę Klaipėdos H.Manto gatvėje – už 332 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų