Tarp dušo privalumų – ne tik vietos ir vandens taupymas
Mokslininkai atranda vis daugiau argumentų dėl teigiamo šalto vandens poveikio imuninei sistemai ir psichologinės sveikatos savijautai. Tačiau neskubėkite pulti po ledinio vandens srove. Specialistai akcentuoja kontrastingo vandens terapiją. Rekomendacijos labai paprastos: 3–4 minutes stovėti po šilto vandens srove, o po to maždaug vienai minutei atsukti tik šaltą vandenį.
Mokslininkai mano, kad tokie perėjimai nuo karšto prie šalto vandens skatina imuninės sistemos ląsteles kovoti su ligomis. Amsterdamo akademinio medicinos centro atliktas tyrimas netgi parodė, kad įvairaus amžiaus žmonių nedarbingumo lygis dėl ligos, kurie naudojo karšto-šalto dušo terapiją, sumažėjo trečdaliu.
Vyrauja nuomonė ir apie teigiamą kontrastingo dušo įtaką žmogaus odai. Britų dermatologų asociacija tvirtina, kad nėra patvirtinančių tyrimų, kad kontrastingo vandens terapija neleis odai senėti, tačiau britų sporto mokslininkas Georgios Tzenichristos, kuris specializuojasi odos priežiūros srityje, „MailOnline“ portalui teigė, kad kontrastinė vandens terapija gerina kraujo apykaitą, o tai turi įtakos odos būklei.
„Karšto ir šalto vandens dušo srovė gerina kraujotaką, o odos senėjimas dažniausiai ir būna susijęs su silpna kraujotaka“, – „Mail Online“ portalui sakė ekspertas.
O jeigu vonia?
Daugeliui žmonių vonia pirmiausia asocijuojasi su poilsiu, atsipalaidavimu. Ir neatsitiktinai. Psichologas Neilas Morrisas teigia, kad vonios procedūros gali sumažinti depresiją ir pesimizmą, nes gulėjimas karštoje vonioje sukuria taip reikalingą atsiribojimo nuo išorinio pasaulio ir rūpesčių atmosferą.
Paprastai maudymasis vonioje užtrunka ilgiau nei stovėjimas po dušo srove, o sukuriamas saugumo ir komforto jausmas padeda nuraminti mintis, o vėliau atsipalaiduoti ir kūnui. Į vonios įtaką žmogaus savijautai ir sveikatai sąrašą taip pat galima įtraukti geresnį miegą, sumažėjusį raumenų skausmą, netgi sudegintas kalorijas. Ir žinoma – šilta vonia gali padėti apsisaugoti pajutus pirmuosius gripo ir peršalimo simptomus.
Tik nereikia persistengti. Vandens temperatūra neturėtų stipriai viršyti kūno temperatūros, nes odai ir imuninei sistemai geriau šilta, o ne karšta vonia. Nesistenkite ilgą laiką būti panirę visu kūnu, taip apsisaugosite nuo perkaitimo. Ir galiausiai – net ir atsipalaidavę ir besimėgaudami nepamirškite vonioje neužsibūti per ilgai – specialistai rekomenduoja šilto vandens procedūromis mėgautis apie 15–20 minčių.
Ir pabaigai dar kelios santechninės įrangos specialistų rekomendacijos, kurios padės įsirengti patogesnį ir estetiškesnį vonios kambarį, nepriklausomai nuo sveikatos specialistų įžvalgų, kas geriau – vonia ar vis dėlto dušas.
Atkreipkite dėmesį, kad vonių gamybai jau naudojamos ir inovatyvios medžiagos. Štai Vokietijos kompanija „Villeroy & Boch pristatė vonias „Oberon“ ir „Oberon 2.0“, kurios gaminamos iš patentuotos medžiagos „Quaryl“. Vonios ne tik pasižymi išskirtinėmis atsparumo, lengvos priežiūros savybėmis, bet ir ilgiau sulaiko šilumą. Be to, lygų paviršių malonu liesti. „Quaryl“ medžiaga naudojama ir dušo padėklų gamybai. Įdomiausia, kad jie gali būti ne tik standartinių dydžių, bet ir pagaminti pagal individualius išmatavimus.
Apsisprendę rinktis dušo padėklą nepamirškite atkreipti dėmesį į barjerą. Pasirodo, vis daugiau žmonių pirmenybę teikia lygaus paviršiaus padėklams, kurie beveik susilieja su grindimis.
Ir vonia, ir dušo padėklas gali tapti išskirtiniu interjero akcentu. Kaip tai įmanoma? „Villeroy&Boch” sukūrė technologiją „ViPrint“, kuri ant „Subway Infinity“ padėklų paviršiaus gali atspausti spalvas ir raštus, priderintus prie bendros vonios kambario interjero koncepcijos. „Subway Infinity“ serija jau apdovanota prestižiniais „iF Design“ ir „Red Dot“ tarptautinius dizaino apdovanojimus. Taip pat įmanoma pasirinkti ir spalvą vonios „Oberon“ apdailai.
Net jei vonios kambarys nedidelis, o norisi ir vonios, ir dušo, sprendimą galima rasti. Gamintojai siūlo atidžiau pasidomėti, vonių, dušo padėklų išmatavimais iš patikusios serijinės kolekcijos. Tarkim, „Subway 2.0“ ar „O.novo“ (gamintojas „Villeroy& Boch“) vonių formų, dydžių išmatavimų sąrašas tikrai ilgas, kad išsirinktumėt sau tinkamą variantą.