Pasak Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjo Sauliaus Rimo, rekonstruojant vieną gražiausių tarpukario statybos objektų išsaugotos autentiškos granitinės laiptų pakopos, o turėklai restauruoti. Taip pat atnaujinti ir fontanėliai su aikštelėmis, jie sutvarkyti ir apšviesti.
Viršutinėje laiptų terasoje įrengti vienodo dizaino granito suoliukai. Laiptus apšvietė 4 metrų aukščio šviestuvai, išdėstyti abejose tako pusėse. Tokio paties tipo šviestuvai įrengti ir Kauko alėjoje. Jų šviesa krenta tiek ant gatvės, tiek ant šlaito.
Tvarkant Kauko laiptus taip pat sutvirtinti juos juosiantys šlaitai. Jie užkloti geotekstiliniais dembliais, užpilti juodžemiu, užsėti veja.
Kauko laiptai buvo pastatyti 1936 metais, juos suplanavo inžinierius Feliksas Vizbaras, o projektą parengė architektas Stasys Rudokas. Atsižvelgta ne tik į pagrindinę funkciją – jungti Žaliakalnio namų kvartalą su centru, bet drauge daug dėmesio skirta ir estetiniam vaizdui.
Pokario metais laiptai buvo šiek tiek perdaryti. Jų viršuje iš dviejų lietaus surinkimo baseinų įrengtas fontanas, kurį papuošė dailininko Bronislovo Zalenso skulptūra „Poilsis“, įrengtos poilsio aikštelės.
Vėliau, bėgant metams, vis labiau matėsi bėgančio laiko pėdsakai – laiptai nyko, nusidėvėjo danga, turėklai ir ilgainiui viena puošniausių miesto erdvių tapo sunkiai atpažįstama.
Anksčiau skelbta, kad laiptų rekonstrukcija gali kainuoti apie 800 tūkst. eurų.
Kaip pranešimu spaudai skelbia Kauno miesto savivaldybė, unikalų statinį rekonstruojantiems rangovams dar liko užbaigti keletą nedidelių darbų, tačiau kauniečiai jau dabar gali įvertinti centrinę miesto dalį ir Žaliakalnį jungiančius autentiškus laiptus.
„Tai senojo Kauno paveldas, kurį privalome puoselėti. Ši unikali vieta turi visus šansus tapti viena populiariausių erdvių kauniečių susibūrimams. Tikrasis laiptų grožis atsiskleis vasarą, kuomet viršutinėje laiptų dalyje ištrykš grindinyje sumontuoti fontanai“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.