Kaune vienu vaiduokliu mažiau – tarpukario fabrike įrengiami butai ir biurai

Tarpukariu statytoje pramoninėje teritorijoje, Karaliaus Mindaugo prospekte, gaivinamas buvęs Pieno centras. Ketvirtadienį pirmiesiems pirkėjams, miesto vadovams surengtas pirmojo baigiamo įrengti korpuso pristatymas. Investuotojų teigimu, savitos architektūros statiniuose jau išpirkta daug būstų, o rekonstruojamuose – nemaža dalis rezervuota.
Kaune baigiamas Karaliaus Mindaugo apartamentų pirmas etapas
Kaune baigiamas Karaliaus Mindaugo apartamentų pirmas etapas / Sauliaus Tvirbuto / 15min nuotr.

Šis pastatų kompleksas laikomas vienu vertingiausių iki šių laikų išlikusių modernios tarpukario industrinės architektūros paminklų Lietuvoje. Į pirmąjį jo atgaivinimo projekto etapą investuota 2,1 mln. eurų. Baigiamame pastate įrengti 28 butai ir 23 patalpos biurams.

Perka jaunimas ir nuomotojai

Pasak Karaliaus Mindaugo apartamentų projekto vadovo Karolio Matulevičiaus, pirmame rekonstruotame pastate daugiausiai siūlomi maži butai, kai kurie jų tėra vos 25 kv. metrų. Didžiausi – 60 kv. metrai. „Iš 28 laisvų liko tik 3 butai. Daugiausiai butus čia pirko jauni žmonės. Jiems tai bus pirmas būstas gyvenimo pradžiai. Kiti pirkėjai – nuomotojai, ketinantys įsigytus butus nuomoti“, – sakė K.Matulevičius.

Naujajame gyvenamame kvartale butą įsigijo ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkas Darius Songaila.

Iš 28 laisvų liko tik 3 butai. Daugiausiai butus čia pirko jauni žmonės. Jiems tai bus pirmas būstas gyvenimo pradžiai. Kiti pirkėjai – nuomotojai, ketinantis įsigytus butus nuomoti, – sakė K.Matulevičius.

Biurų patalpos didesnės – nuo iki 80 iki 100 kv. metrų.

Projekto vadovo nuomone, pirkėjams šie apartamentai patrauklūs pirmiausiai dėl geros vietos. Jie yra centrinėje miesto dalyje, netoli „Akropolio“, „Žalgirio“ arenos, šalia Nemuno krantinė.

Būstų kainos yra nuo 1160 už kv. metrą, bet kituose pastatuose bus ir tokių, kurie kainuos apie 1740 eurų už kv. metrą.

Visą kompleksą užbaigs 2018 m.

Šiemet investuotojai žada baigti antrąjį etapą ir pasiūlyti pirkėjams 24 butus bei 21 biuro patalpą. Iš viso laukia trys etapai ir visi darbai bus baigti 2018 m.

Kvartale ant vieno iš pastatų stogo bus krepšinio aikštelė, kieme įrengtas fontanas, nedidelis parkelis, vaikų žaidimų aikštelė.

Keturių aukštų pastate su mansarda planuojama įrengti daugiau didesnių, nuo 50 kv. metrų ploto butų. Ten veiks stilingas skaidrus liftas.

Trečiasis pastatas, esantis Prietilčio gatvės pusėje, bus suskirstytas į dešimt kotedžų per du aukštus po 80 kv. metrų. Juose galės kurtis ir įmonės.

Prikėlė vertingos architektūros kvartalą

Pieno centro kvartalas laikomas tarpukario industrinės architektūros simboliu. 1934–1939 m. iškilusio Pieno centro kvartalo autoriai – garsiausių Lietuvos tarpukario architektų komanda: Bronius Elsbergas, Jonas Kovalskis-Kova ir Vytautas Landsbergis-Žemkalnis.

Prieš dešimtmetį iš šios teritorijos buvo iškelta pieno produktų gamykla, o sklypą ir pastatus įsigijo investuotojai.

Rekonstrukcijos projekto autoriai – architektai Algimantas Kančas ir Kęstutis Kajokas. „Pastatuose tarpukario dvasios yra ir viduje, ne tik fasaduose. Pavyzdžiui, laiptinėse yra lenkto metalo turėklai“, – sakė A.Kančas.

Į Kultūros vertybių registrą įtrauktų statinių fasadai keisis nežymiai, išsaugoti liks vietos istoriją ir dvasią atspindintys akcentai, tačiau modernūs šiuolaikinių architektų sprendimai bus pritaikyti įrengiant bendrąsias erdves, rekonstruojant stogą.

Projektą įgyvendina bendrovės „KPC nekilnojamasis turtas", „Novalex“ ir „Jungtiniai projektai".

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai