„Pastaraisiais metais „Freda“ augo, todėl investicijos į baldų gamybos plotą yra natūrali šios įmonės veiklos eiga“, – teigė naujai paskirta UAB „Geras baldų fabrikas“ vadovė Aistė Čičirkienė.
Tikslai ambicingi – per 3-5-erius metus gamybinius pajėgumus išvystyti iki 240 milijonų eurų.
Pasak jos, per 3-5-erius metus gamybinius pajėgumus ketinama išvystyti iki 240 milijonų eurų.
Fabriko statybos darbai pradėti 2017 m. lapkritį, o 2018 m. pabaigoje atvyko pirmoji gamybinė įranga. Šių metų balandį jau numatyta gamybos pradžia bei pirmieji pardavimai.
Pastatas atsiėjo 17 mln. eurų
Ekskursiją po fabriką surengęs „Freda“ valdybos pirmininkas Rimas Varanauskas pasakojo, kad šiuo metu investuoti jau 42 mln. eurų. Vien tik pastatas atsiėjo 17 mln. eurų, likusi dalis paklota už moderniausią šiuo metu pasaulyje įrangą, pagamintą Vokietijoje.
Esame prioritetinių IKEA gamintojų sąraše.
„Su IKEA pradėjome dirbti 2007 m. Produkciją gaminame tik jiems. Dažniausiai tai yra komodos. Esame prioritetinių IKEA gamintojų sąraše. Tiesa, ant baldo nerasite užrašo „Freda“, rasite, kad „pagaminta Lietuvoje“.
Pilnu gamybos pajėgumu startuosime tik kitąmet. Matote, atidarymo dieną dar daug tuščios erdvės. Ji įranga bus užpildyta jau šių metų rudenį. Vienai linijai aptarnauti vietoje 8 darbuotojų jau užtenka vieno“, – įdomius faktus atskleidė R.Varanauskas.
Tikimąsi, kad jau šiemet apyvarta pasieks 30 mln. eurų. Norima suformuoti ne dvi, o tris darbuotojų pamainas.
„Gamyboje naudojame Kazlų Rūdos medieną, nes jie arčiausiai mūsų. Per mėnesį apdorojame jos 15 tūkst. kubų. Konkurentų Lietuvoje nematome – visi partneriai. Mūsų konkurentai – kitų šalių gamintojai: Lenkijos, Rumunijos, Italijos“, – teigė pašnekovas.
Stato produktų vystymo centrą
Jis atskleidė, kad šalia fabriko statomas produktų vystymo centras, kuriame, tikėtina, gims ir IKEA baldų dizainų idėjos. Tikimasi jį atidaryti šių metų spalį. Tolimesnei plėtrai „Freda“ yra numačiusi 5 hektarų dydžio sklypą. Atidarytas fabrikas taip pat iškilo tokio pačio dydžio žemės plote.
„Naujasis fabrikas bendrus įmonių pajėgumus išaugins 3 kartus. Fabrike bus gaminamas lengvasis korinis skydas, o inovatyvus virinimas ultragarsu padės sujungti medienos medžiagas su plastiko komponentais, veiks UV LED spinduliuotės džiovyklos dažų polimerizacijai“, – sakė A.Čičirka.
„Freda“ vykdantysis direktorius Tomas Strioga tikisi, kad bus pritraukta daug kvalifikuotų darbuotojų.
Moka 1,5 tūkst. eurų atlyginimą
Per ateinančius trejus metus įmonėje bus sukurta 240 darbo vietų. Šiuo metu darbui naujoje įmonėje yra parengta 70 darbuotojų. „Freda“ personalo direktorė Renata Liumparienė teigė, kad naujame fabrike darbuotojams sukurtos ergonomiškos darbo vietos ir poilsiui pritaikytos zonos.
Eilinis „Fredos“ darbininkas, valdantis liniją, uždirba nuo 1,5 tūkst. eurų.
R.Varanauskas atskleidė ir atlyginimų dydžius. Pasak jo, eilinis „Fredos“ darbininkas, valdantis liniją, uždirba nuo 1,5 tūkst. eurų.
„Darbuotojų paieškoje su problemomis nesusiduriame. Randame lengvai. Labiausiai reikia inžinierių“, – patikino R.Varanauskas.
Pasak jo, per dešimtmetį baldų ir medienos industrijos apimtys išaugo nuo 1,4 milijardo iki daugiau nei 3 milijardų eurų. Daugiau nei du trečdaliai produkcijos yra eksportuojama ir baldai bei medienos gaminiai sudaro 12,5 proc. viso Lietuvos eksporto.
„Nežinau tikslių skaičių, bet esu įsitikinęs, kad IKEA dalis šiose eksporto apimtyse viršija 50 proc., ir tai pavadinčiau Lietuvos baldų industrijos bei IKEA bendradarbiavimo sėkmės istorija“, – pakiliai kalbėjo R.Varanauskas.
V.Matijošaitis: Kauno LEZ bus prijungta prie miesto
Atidaryme dalyvavęs Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis apgailestavo, kad šis fabrikas išdygo ne Kaune, tačiau jis viliasi, kad ateityje Kauno LEZ bus prijungta prie miesto, o darbuotojai į gamyklas važinės bendru transportu – įmonėms nereiks rūpintis transportavimu atskirai.
V.Matijošaitis: atvykstu vis į Kauno LEZ verslo dvasios pauostyti, kaip kokio narkotiko.
„Atvykstu vis į Kauno LEZ verslo dvasios pauostyti, kaip kokio narkotiko. Sveikai pavydžiu tokio modernaus pastato“, – metaforiškai kalbėjo meras.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis pabrėžė, kad tokios ambicijos Lietuvai verkiant reikėjo.
„Daug kas sako, kad sovietmečiu turėjome pramonę ir jos neliko. Šis fabrikas – įrodymas, kad turime ją ir dabar. Lietuvos pramonė atsistojo ant kojų, užima tarptautines rinkas ir sugeba konkuruoti“, – teigė R.Dargis.
Fabriko atidaryme pasirodė ir premjeras Saulius Skvernelis. „Džiugu, kad seniausia Lietuvos įmonė, kuri susijusi su medienos pramone, žiūri į priekį, daro reikšmingas investicijas ir tobulėja. Sveikintina, jog liekame šalimi, kuri gamina, diegia modernias technologijas ir investuoja”, - teigė Vyriausybės vadovas.
Seniausia baldų pramonės įmonė
Skelbiama, kad „Geras baldų fabrikas“ yra pirmoji Lietuvos „Medienos produktų gamybos inovacijų“ klasterio gamybos įmonė. O štai AB „Freda“ – seniausia baldų pramonės įmonė Lietuvoje. Savo veiklą ji pradėjo kaip lentpjūvė nuo 1880 m.
AB „Freda“ vardu baldų gamybos įmonė įregistruota 1992 m. Dabartinė „Freda“, kurioje dirba 600 žmonių, savo gyvavimo metus skaičiuoja nuo 2001 m. Kartu su logistikos sandėliais įmonė užima 25 tūkst. kv. m plotą. Gamybos apimtys 2018 m. siekė 120 mln. Eur.
„Freda“ yra tarp lyderiaujančių baldų gamybos įmonių Europoje dažytų baldų segmente. Ji savo pagamintus baldus tiekia į 50 pasaulio šalių, kuriose yra jos prekybos partnerio parduotuvės.