Taip pat Kauno rajonas pagal šį rodiklį maždaug 1,8 karto lenkia daugiausiai dėmesio sulaukiančią Vilniaus miesto rinką, kuri demonstruoja tik šiek tiek geresnį rodiklį nei Lietuvos vidurkis ir yra tik 5-oje vietoje.
„Ten, kur butų apyvartumas didžiausias, parduoti būstą už rinkos kainą yra lengviausia, tad naujus projektus NT plėtotojai turėti vystyti būtent tokiose rinkose. Tačiau jie kol kas susikoncentravę sostinėje, kur butų pirkimo-pardavimo sandorių ir butų fondo santykis šiais metais sumažės labiausiai (apie 0,4 proc.) ir priartės prie Lietuvos vidurkio, kas rodo, kad Vilniuje naujų projektų poreikis menksta“ – pranešime spaudai cituojamas „Realdata“ vadovas Arnoldas Antanavičius.
Antroje vietoje pagal šį rodiklį yra Palanga (7,5 proc.). Šiais metais butų pirkimo-pardavimo sandorių ir butų fondo santykis šioje rinkoje išaugo labiausiai – 1,2 proc.
„Reikia nepamiršti, kad Palanga yra antrųjų namų rinka ir joje paklausa nėra tokia tvari kaip didmiesčiuose, kur didelė dalis pirkėjų įsigyja būstą gyvenimui. Todėl neišnaudotą Palangos plėtros potencialą reikėtų vertinti su didesniu atsargumu“ – sako A.Antanavičius.
Jo nuomone, Kauno rajonas gali būti laikomas nauja kryptimi nekilnojamojo turto plėtotojams, kurie norėtų statyti nebrangų, ekonominės klasės būstą. Pigesnio būsto paieška skatina dalį Kauno miesto gyventojų keltis į rajoną, tad tokie butai turėtų būti lengvai parduodami.
Kita vertus, Kauno mieste likvidumo rodiklis šiais metais pagerėjo ir, nors jis kol kas siekia tik Lietuvos vidurkį (3,8 proc.) ir nerodo didelio poreikio naujai plėtrai, tačiau galima prognozuoti, kad naujų butų poreikis artimoje ateityje Kauno mieste bus linkęs didėti, kartu – gerės ir likvidumo rodiklis. Pasak, A.Antanavičiaus, labiausiai prie to turėtų prisidėti investicijos į pramonės segmentą, naujų verslo centrų statybą, dėl ko Kaune reikėtų tikėtis daugiau gerai apmokamų darbo vietų. Tad nekilnojamojo turto plėtotojai turėtų drąsiau žvalgytis naujų plėtros galimybių laikinojoje sostinėje ir jos prieigose, nes Kauno potencialas dar neišnaudotas.