Ankstų rytą pravėrus apleisto Vytauto prospekto daugiabučio kieme stūksančio garažo duris darbininkus pasitiko dulkės ir šiukšlės. Per keletą valandų neteisėtai stovintis garažas buvo supjaustytas dalimis ir išgabentas į bendrovės „Kauno švara“ teritoriją.
Nugriovus statinį surinktos šiukšlės, sutvarkyta aplinka. Supjaustytos garažo dalys kurį laiką bus sandėliuojamos ir saugomos, o neatsiradus teisėtiems šeimininkams – utilizuojamos.
Praėjusių metų pabaigoje Kauno miesto savivaldybės specialistai suregistravo 870 visame mieste neteisėtai stovinčių garažų. Ant jų buvo užklijuoti informaciniai lapeliai, perspėjantys, kad iki kovo 1 dienos nenusikėlus garažų, jie bus utilizuoti. Per du mėnesius į perspėjimą sureagavo maždaug 100 kauniečių. Šiuo metu mieste yra likę apie 770 nelegalių garažų.
„Dalis kauniečių sureagavo geranoriškai ir nusikėlė garažus. Kiti kreipėsi į savo seniūniją ir paprašė priverstinį nukėlimą šiek tiek atidėti, kad suspėtų tai padaryti patys. Visi likę garažai bus utilizuoti“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius.
Didžiausia neteisėtų garažų koncentracija yra Petrašiūnų, Žaliakalnio ir Panemunės mikrorajonuose.
Valstybinę žemę, kuri sandorio ar teisės akto pagrindu nėra suteikta asmenims naudotis, valdo Nacionalinė žemės tarnyba. Be šios valstybinės institucijos leidimo negali būti įrengti, pastatyti jokie įrenginiai ir statiniai, todėl tokio turto savininkai privalo jį pašalinti. Nelegaliais garažais vadinami be jokio teisinio pagrindo ant valstybinės žemės stovintys daiktai, kurie nėra nekilnojamasis turtas, bei pastatyti neturint tam leidimų.