Bankams tai nebuvo netikėta, nes Kinijos institucijos buvo įspėjusios, kad nekilnojamojo turto vystymo bendrovė gali nesugebėti laiku atlikti mokėjimų. Pirmadienis ir antradienis Kinijoje buvo nedarbo dienos.
Kada bankai ketina paskelbti, kad „Evergrande“ neįvykdė įsipareigojimų, kol kas neaišku.
„Evergrande“ skolos problemos investuotojams kelia vis didesnį nerimą ir pirmadienį net išprovokavo smukimą pasaulio finansų rinkose.
Ketvirtadienį „Evergrande“ turės sumokėti palūkanas už dviejų emisijų obligacijas ir tai taps pagrindiniu bendrovės finansinės būklės išbandymu.
Praėjusią savaitę bendrovė pripažino turinti rimtų likvidumo problemų ir pasitelkė konsultantus, siekdama restruktūrizuoti savo skolą. Nekilnojamojo turto vystytoja vėluoja grąžinti paskolas bankams ir atlikti mokėjimus tiekėjams bei investuotojams.
Investuotojų nerimas dėl galimo „Evergrande“ įsipareigojimų neįvykdymo daugiausia yra susijęs su tuo, kad tuo atveju, jeigu bendrovė negalės grąžinti skolų, „Evergrande“ obligacijų turėtojai patirs nuostolių.
Dėl to gali kilti abejonių dėl jų finansinės būklės ir jie gali pradėti pardavinėti kitą savo turtą, kad pritrauktų lėšų, o tokiu atveju padidės pasiūla ir tai turės įtakos pokyčiams rinkose, kurios, kaip atrodytų, nėra susijusios.
Šį reiškinį, kuris parodo, kaip glaudžiai pasaulio rinkos yra susijusios tarpusavyje, analitikai vadina grandinine reakcija, rašo agentūra „MarketWatch“.
Vis dėlto daugelis ekspertų mano, kad Kinijos valdžia įsikiš ir užkirs kelią „Evergrande“ įsipareigojimų neįvykdymui, pažymi „MarketWatch“.