Savanorių prospekto pabaigoje bendrovė loftų įrengimą pradėjo šių metų pradžioje ir planuoja baigti 2020 metų gegužės mėnesį. Iš viso kiek daugiau nei 9 tūkst. kv. m plote, 5 aukštuose numatyta apie 230 loftų. Kūrybinių dirbtuvių paskirties patalpų plotai sieks nuo 11,7 kv. m iki 94 kv. m, o vieno kvadratinio metro kaina – 900 eurų. Planuojama namo energinė klasė – B.
Greta namo planuojama įrengti 110 vietų antžeminę automobilių stovėjimo aikštelę, o ant pastato stogo bus įrengta 500 kv. m laisvalaikio poreikiams pritaikyta terasa, kurią projektavo architektūros studija „Plazma”. Terasoje, iš kurios atsiveria miesto panorama su vaizdu į Neries upę ir Panerių miškus, bus suprojektuotos skirtingos laisvalaikio zonos: aktyvaus sporto, ramaus poilsio, grilio ir valgymo zona, šiltnamis, lauko kino teatras. Investicijos į projektą turėtų siekti 6 mln. eurų.
"Baltic Asset Management", vystančios penktą loftų projektą Vilniuje, investicinių projektų vadovo Jono Kėžio teigimu, „Freiheit Lofts“ projektas yra vienas pirmųjų tokio didelio masto konversijos projektų pietinėje Vilniaus dalyje. Jis įsitikinęs, kad projektas prisidės prie Savanorių prospekto, kaip pramoninio rajono, įvaizdžio pokyčių.
„Šeštojo dešimtmečio pabaigoje vaizdinga Neries pakrantė Savanorių pr. pabaigoje pradėta naudoti kaip didžiulė pramoninė zona. Šiuo metu konversiją išgyvenančiame pastate nuo 1983 m. veikė mėsos kombinato kulinarijos cechas. Autentiški pastato elementai uždavė toną planuojant loftų architektūrinius sprendinius ir erdves. Loftų interjero puošybos elementais taps originalios, industrinį stilių pabrėžiančios, atvirai eksponuojamos plieninės konstrukcijos“, – pasakojo jis.
J.Kėžys teigė, kad projektas kuriamas besidairant į Berlyno ir Niujorko loftų kultūrą. Įmonės rengiami loftai skirti veržliems, kūrybingiems ir nepriklausomiems žmonėms. Taip pat bendrovė tikisi, kad projektas sudomins ir investuotojus bei tėvus, kurie perka būstą savo vaikams, pirkėjus, ieškančius kūrybinių dirbtuvių ir erdvių mikroįmonėms.
Atliekant konversiją tvarkomas pastato fasadas, inžinerinės ir komunikacinės sistemos. Taip pat planuojant loftus siekta, kad kiekvienas turėtų daug natūralios šviesos.
„Prikeliant pastatą naujam gyvenimui ir pritaikant jį šiandienos visuomenei, pagrindinis uždavinys ir iššūkis – suderinti pastato istorinį kontekstą su šiuolaikiškais architektūriniais ir inžineriniais sprendiniais“, – aiškino J.Kėžys.
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija skelbia dvyliktą geriausio NT projekto konkursą „Už darnią plėtrą“. Dešimties narių komisija renka geriausią gyvenamąjį, komercinį, visuomeninį ir konversijos (teritorijos pertvarkymo) projektus. 15min skaitytojai bus kviečiami balsuoti už savo favoritus bei išrinkti Tautos geriausią projektą.
Plačiau apie konkursą skaitykite čia.