Statybos Nemuno ir Neries upių santakoje pradėtos praėjusių metų rugsėjį, o pabaiga numatoma šių metų pabaigoje. A klasės verslo centrą sudaro trys keturių aukštų pastatai.
Bendrovės „Urban Inventors“ generalinis direktorius Lionginas Šepetys pasakojo, kad kuriant „Kauno doką“ remtasi žaliojo pastato filosofijos idėjomis, siekiant sukurti sprendimus, leidžiančius mažinti statinių poveikį žmogaus sveikatai ir supančiai aplinkai, įgalinant vandens, energijos ir kitų gamtos išteklių naudojimą.
„Upės ir pastato sinergiją papildys moderni pastato kondicionavimo sistema, naudojanti upės vandens energiją. Upės vanduo bus naudojamas pastatui apšildyti bei vėsinti. Toks techninis sprendimas verslo centrui bus panaudotas pirmą kartą Lietuvoje. Uždara vandens cirkuliacijos sistema vamzdynas–šilumos siurblys–vamzdynas–upė naudos upės vandenį kaip termofikatą šilumos siurbliams. Pratekėdamas per šilumokaičius vasarą vanduo sušils, o pereinamuoju laikotarpiu (pavasarį, rudenį) bus pavėsintas“, – apie „žaliuosius sprendimus“ pastate pasakojo jis.
Pastato išorėje dominuoja natūralios medžiagos ir spalvos. Mediniai elementai įkvėpti senovės laikų laivo linkių, o pastato arkos tarsi atkartoja upės bangas ar primena vėjo įtemptas bures.
„Šios užuominos perteikia pastato santykį su upe ir vietos istorija. Šiuolaikiško lengvumo pojūtį interjerui ir eksterjerui suteikia stiklo konstrukcijos. Pastatas atrodo lyg pasistiebęs ant grakščių kolonų – toks sprendimas leidžia neužstoti upės vaizdo ir suteikia pastatui lengvumo pojūtį“, – teigė jis.
Prie upės bus įrengtos darbo zonos ir žaliosios terasos, o šiltuoju metų laiku ant vandens plūduriuos konferencijų salė. Taip pat čia bus įrengtas restoranas ir sporto erdvė su bėgimo takeliu.
Pagerbiant architekto Algimanto Kančo, kūrusio „Kauno doką“, atminimą, greta įrengtas Kančo skveras kvies jaunus architektus bei miesto gyventojus pristatyti savo kūrybą.
Taip pat po pastatu bus įrengta 500 automobilių stovėjimo aikštelė.
„Kauno doke“ po antro etapo užbaigimo bus įrengta apie 1,5 tūkst. darbo vietų, 70 proc. ploto jau išnuomota.
Biurų pastate jau įsikūrusi pradinė mokykla „Herojus“, kur veikia 3 klasės: priešmokyklinė, 1 ir 2 klasės. Taip pat pasirašytos sutartys su „Tele2“, „Oda LT“ klinika, banku, audito ir apskaitos įmonėmis. Iš besikuriančių bei besidominčių nuomininkų aišku, kad „Kauno doke“ kuriasi naujas „fintech“ klasteris.
Antruoju etapu 2018 metais planuojama projekto plėtra pastatant dar apie 5 tūkst. kv. m bendro ploto komercines patalpas.
Pasak L.Šepečio, Kauno verslo centrų rinka šiuo metu išgyvena kilimo etapą. Kaune kuriasi vis daugiau įmonių, užsienio kompanijų filialų, kuriems svarbu jaunų kompetentingų specialistų pasiūla.
Projektą konkursui teikia bendrovė „Urban Inventors“. Projektuotojas – „Kančo studija“. Architektas – Algimantas Kančas. Užsakovas – „Žaliakalnio parkas“, generalinis rangovas – „Veikmės statyba“
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.
Projektai vertinami pagal tai, kiek jų koncepcija atitinka darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslus, architektūros, urbanistinę ir statybos kokybę ir pagarbą gamtos bei kultūros paveldui. Taip pat įvertinami energiniai pastatų sprendiniai, projekto atitikimas NT poreikiams ir ekonominis naudingumas bei kiti kriterijai.
Komisijos nariai – Lietuvos architektų sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, bankų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aplinkos ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir žiniasklaidos atstovai.
15min yra šio konkurso informacinis partneris, todėl skaitytojams pristatysime konkursui „Už darnią plėtrą“ pateiktus projektus. Po to galėsite balsuoti ir išrinkti geriausią NT projektą.