„Projektavimo sutartis nėra pasirašyta, pirkimo procedūros nėra pasibaigusios. Projekto rengimui yra būtini šiuo metu vis dar vykstantys ir pagal ankstesnį pirkimą atliekami taikomieji tyrimai“, – 15min atsakė A.Šileikis.
Anot jo, ketinama rekonstruoti Pilininko namą ir jį pritaikyti Lietuvos istorijos ekspozicijai ir edukacinių bei kultūrinių paslaugų teikimui. Šiam projektui skirta 3,3 mln. eurų Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšų.
„Projektu siekiama nacionalinės reikšmės kultūros paveldo objektą tinkamai išsaugoti ir pritaikyti šiuolaikinės visuomenės kultūros poreikiams. Pilininko name planuojama sukurti naują, šiuolaikišką Lietuvos istorijos ekspoziciją, pradėti teikti edukacines ir kultūrines paslaugas“, – teigė A.Šileikis.
Jo teigimu, po rekonstrukcijos bus pagerinta „Lietuvos nacionalinio muziejaus teikiamų kultūros paslaugų kokybė ir patrauklumas lankytojams ir turistams“. Taip pat ketinama išplėsti kultūrines paslaugas, nacionaliniam paveldui populiarinti bus taikomos modernios priemonės. Atnaujintose patalpose bus įrengtos edukacinės erdvės, lankytojų informacinis centras, knygynėlyje bus galima įsigyti informacinių ir muziejaus leidinių įvairiomis kalbomis ir tautinio paveldo suvenyrų.
A.Šileikio teigimu, rekonstrukcijos darbus ketinama pradėti tik tuomet, kai pagal parengtą techninį ir tvarkybos darbų projektą bus įvykdytas rangos darbų viešasis pirkimas ir pasirašyta rangos darbų sutartis. Šių pirkimą ketinama vykdyti kitąmet.
„Restauratoriai prieš prasidedant rekonstrukcijai bus iškeliami į kitas patalpas“, – atsakė A.Šileikis.
Paskutinį kartą pastate remontas buvo atliktas 1998 metais – tuomet buvo sutvirtinta stogą laikanti konstrukcija, pakeista stogo danga, sutvarkytas fasadas.
Pilininkas buvo vyriausiasis valdovui priklausiusios pilies teritorijos administratorius. Jis rūpinosi pilies kalėjimais ir kalinių priežiūra. Šiam valdovo pareigūnui pilies teritorijoje buvo specialiai paskirtas pilininko namas.